30.05.2019 10:35 5 PM/Grigor

Koniec z utrudnieniami na trasie Kosakowo–Gdynia

Źródło: Marek Łucyk/Facebook

Zamknięta przed kilkoma dniami ulica, przede wszystkim daje się we znaki kierowcom poruszającym się na trasie Kosakowo–Gdynia w godzinach szczytu, ale już wkrótce sytuacja ma się poprawić. W poniedziałek (3 czerwca) ponownie otwarte zostanie skrzyżowanie płk. Dąbka z Kwiatkowskiego w Gdyni, i to w szerszym zakresie niż planowano.

Nie dość, że koniec z utrudnieniami, to jeszcze większa przepustowość. Oprócz ponownego otwarcia wylotu w kierunku Oksywia, podczas zwołanej w trybie pilnym rady budowy ustalono, że udostępniony zostanie już także dodatkowy pas na wylocie z Kwiatkowskiego, czyli jeden z elementów prowadzonej od ubiegłego roku modernizacji całego skrzyżowania.

Od poniedziałku, jadąc estakadą, będą dwa pasy skrętu w kierunku Pogórza i jeden niezależny w stronę Obłuża.

Rozbudowa skrzyżowania ulicy płk. Dąbka z trasą Kwiatkowskiego to pierwszy etap większej inwestycji w północnej części Gdyni. Po niej nastąpi rozbudowa ul. Kwiatkowskiego do dwóch jezdni oraz w wyniku porozumienia Gdyni i Kosakowa wybudowanie drugiego wiaduktu w ciągu ul. płk. Dąbka, a także dokończenie układu dwujezdniowego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24