28.05.2019 12:31 0 Gol

Prawie 200 biegaczy zmierzyło się z 'dychą' w Luzinie

Mat. pras.

Niemal 200 biegaczy rywalizowało w tegorocznej edycji Luzińskiej Dziesiątki oraz Biegu i Marszu Lusinii (6 km). Zawody w Luzinie były jednocześnie inauguracją cyklu: Biegam Bo Lubię Lasy KASZUBY – „WIOSNA”.

Start i meta biegu znajdowały się przy hali widowiskowo-sportowej GOSRiT w Luzinie, a jego trasa przebiegała terenami Nadleśnictwa Strzebielino w tym Ścieżką Zdrowia.

Zwycięzcą biegu na 10 kilometrów został: Błażej Król (GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska), który potrzebował dokładnie 34 minut i 44 sekund, aby przebiec linię mety. Natomiast wśród kobiet triumfowała Ewelina Paprocka z Luzina. „Dychę” pokonała w czasie 42 minut i 17 s.

Na dystansie 6 kilometrów najlepszy był: Maciej Kwarta z Batalionu Dowodzenia MW w Wejherowie (czas: 20 min i 27 s), a wśród kobiet wygrała: Anna Kas z GOSRiTcffactory (czas: 29 min 19 s).

Organizatorem biegu był Gminny Klub Sportowy w Luzinie – Grupa biegaczy długodystansowych „GKS KASZUBI – Luzino”. Współorganizatorzy: GOSRiT Luzino, Gmina Luzino. W organizacji biegu pomagali strażacy z OSP Luzino.