24.05.2019 10:24 0 Gol

Uczniowie z Bolszewa najlepsi w 'Królowej Sportu'

Mat. pras.

Powiada się, że królowa jest tylko jedna. Jeśli chodzi o sport, to bez wątpienia takie miano należy do lekkoatletyki. To właśnie w tę jedną z najstarszych dyscyplin sportowych rywalizowano na stadionie MOSiRu w Redzie podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W generalnej klasyfikacji medalowej wygrało Bolszewo.

W rywalizacji wzięło udział ponad 100 zawodników i zawodniczek z całego powiatu wejherowskiego, co świadczy o zainteresowaniu lekkoatletyką w naszym powiecie. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Dzięki wspaniałemu obiektowi oraz dobrej pogodzie, wielu młodych lekkoatletów uzyskało wartościowe wyniki, a niektórzy poprawili swoje rekordy życiowe – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Dodajmy, że zawody w Redzie były eliminacją do finał wojewódzkiego, który odbędzie się 28 maja w Słupsku.

Wyniki Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnej lekkoatletyce w Redzie

100 m chłopcy

  1. Błażej Miklewicz – SP Bolszewo – 11,63 s

  2. Artur Ostrowski – SP nr 1 Rumia – 11,71 s

  3. Miłosz Mycio – SP nr 4 Reda – 11,75 s

100 m dziewczęta

  1. Patrycja Trzmielewska – SP nr 8 Rumia – 13,41 s

  2. Olga Gołębiowska – SP Bojano – 13,55 s

  3. Oliwia Szpakowicz – SP nr 8 Wejherowo – 13,71 s

300 m chłopcy

  1. Miłosz Mycio – SP nr 4 Reda – 37,93 s

  2. Jakub Kwidziński – SP nr 8 Wejherowo – 39,44 s

  3. Artur Ostrowski – SP nr 1 Rumia – 40,50 s

300 m dziewczęta

  1. Daria Teska – SP nr 4 Reda – 45,85 s

  2. Oliwia Macioszek – SP nr 8 Rumia – 48,16 s

  3. Maja Szymichowska – SP nr 4 Reda – 48,45 s

600 m chłopcy

  1. Oliwier Baran – SP nr 4 Reda – 1,32,47 min

  2. Dawid Kloskowski – SP Bojano – 1,35,88 min

  3. Szymon Baranowski – SP nr 9 Wejherowo – 1,40,92 min

600 m dziewczęta

  1. Weronika Oryl – SP nr 5 Wejherowo – 1,53,95 min

  2. Oliwia Kościelska – SP nr 8 Rumia – 2,00,30 min

  3. Paulina Nowak – SP nr 8 Wejherowo – 2,01,10 min

1000 m chłopcy

  1. Miłosz Bałdyga – PESS Rumia – 2,46,04 min

  2. Michał Wiśniewski – SP nr 9 Wejherowo – 2,47,36 min

  3. Marcin Plotzke – SP nr 4 Reda – 3,10,87 min

1000 m dziewczęta

  1. Daria Domżalska - SP nr 8 Rumia – 3,08,69 min

  2. Małgorzata Górska - SP nr 6 Wejherowo – 3,20,72 min

  3. Natalia Molenda – SP nr 4 Reda – 3,35,37 min

2000 m chłopcy

  1. Bartosz Rusoń – SP nr 8 Rumia – 6,29,26 min

  2. Jakub Godlewski – SP nr 8 Wejherowo – 6,30,34 min

  3. Marcel Sajka – SP nr 4 Reda – 7,16,73 min

110 m przez płotki

  1. Norbert Czerwionka– SP Bolszewo – 15,43 s

2.Rafał Kowalewski – SP Bolszewo – 16,17 s

  1. Dawid Kloskowski – SP Bojano – 20,44 s

80 m przez płotki

  1. Marta Piecuch – SP nr 8 Rumia – 12,69 s

  2. Anna Gackowska – SP Bojano – 16,62 s

200 m przez płotki

  1. Rafał Kowalewski – SP Bolszewo – 27,90 s

  2. Marcel Grzenkowicz – SP Bolszewo – 29,97 s

  3. Kajetan Szczodrowski – SP Bolszewo – 31,66 s

200 m przez płotki

  1. Marta Piecuch – SP nr 8 Rumia – 33,57 s

  2. Julia Górniak – SP nr 4 Reda – 34,78 s

  3. Olga Gołębiowska – SP Bojano – 36,57 s

4 × 100 m dziewczęta

  1. Amelia Hermann, Julia Górniak, Daria Teska, Natalia Molenda - SP nr 4 Reda – 55,77 s

  2. SP Bolszewo – 56.20 s

4 × 100 m chłopcy

  1. Błażej Miklewicz, Norbert Czerwionka, Marcel Grzenkowicz, Patryk Pyszka – SP Bolszewo – 47,67 s.

  2. Miasto Wejherowo – 48,16 s

  3. SP Bojano – 49,36 s

Skok w dal chłopcy

  1. Norbert Czerwionka – SP Bolszewo – 6,00 m

  2. Dawid Gruba – SP nr 2 Luzino – 5,50 m

  3. Krystian Zdankiewicz – SP nr 4 Reda – 5,30 m

Skok w dal dziewczęta

  1. Oliwia Bielska – SP Bolszewo – 5,02m

  2. Sara Kas – SP nr 11 Wejherowo – 4,48 m

  3. Maja Szymichowska – SP nr 4 Reda – 4,41 m

Skok wzwyż chłopcy

  1. Mikołaj Miketyński – SP nr 6 Wejherowo – 1,60 m

  2. Antoni Józefczyk –SP nr 6 Wejherowo – 1,55 m

  3. Adam Fedde – SP nr 4 Reda – 1,50 m

Skok wzwyż dziewczęta

  1. Oliwia Bielska – SP Bolszewo – 1,50 m

  2. Paulina Żygo – SP Bolszewo – 1,42 m

  3. Amelia Hermann – SP nr 4 Reda – 1,34 m

Pchnięcie kulą (5 kg) chłopcy

  1. Michał Rychter– SP nr 5 Wejherowo – 11,58 m

  2. Kacper Jaszewski – SP nr 2 Luzino – 10,98 m

  3. Dawid Gruba – SP nr 2 Luzino – 10,34 m

Pchnięcie kulą (3 kg) dziewczęta

  1. Julia Gehrmann - SP Bolszewo – 11,92 m

  2. Agata Krzemieniewska – SP nr 4 Reda – 10,28 m

  3. Magdalena Bobkowska – SP nr 6 Wejherowo – 8,06 m

Rzut oszczepem (600 g) chłopcy

  1. Karol Kwidziński - SP Bolszewo – 34,12 m

  2. Kacper Socha – SP Bojano – 31,50 m

  3. Maciej Matalewski – SP Bolszewo – 20,10 m

Rzut oszczepem (600 g) dziewczęta

  1. Magdalena Bobkowska – SP nr 6 Wejherowo – 32,22 m

  2. Marta Węska – SP nr 6 Wejherowo – 23,58 m

  3. Zuzanna Szreder – SP Bolszewo – 17,02 m

Rzut dyskiem (1 kg) chłopcy

  1. Karol Kwidziński – SP Bolszewo – 33,40 m

  2. Karol Białk – SP Bolszewo – 32,40 m

  3. Antoni Dopke – SP Bojano – 27,20 m

Rzut dyskiem (0,75 kg) dziewczęta

  1. Julia Gehrmann – SP Bolszewo – 28,20 m

  2. Agata Krzemieniewska– SP nr 4 Reda – 27,40 m

  3. Zuzanna Tryba – SP Bojano – 23,30 m


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24