24.05.2019 09:47 0 Gol

Asseco i Anwil nadal walczą o finał. Czeka nas piąty mecz

W czwartym meczu półfinałowym play-off Energi Basket Ligi Arka Asseco Gdynia przegrała z Anwilem Włocławek 90:85 i tym samym jest remis 2:2. W niedzielę w hali Gdynia Arena odbędzie się piąty, decydujący mecz.

Arka Asseco Gdynia dobrze rozpoczęła półfinałową rywalizację play-off od dwóch zwycięstw u siebie 94:91 oraz 78:65. Niestety dla podopiecznych trenera Przemysława Frasunkiewicza, fabuła dalszej rywalizacji przypominała starcie z Legią Warszawa. Tak jak w spotkaniach ze „stołecznymi”, i tym razem koszykarze Asseco przegrali dwa wyjazdowe mecze. Anwil wygrał u siebie 87:79, a we czwartek (23 maja) pokonał gdynian 90:85.

W drugiej połowie robiliśmy dużo głupich rzeczy w obronie. Przez to stopniała nasza przewaga – mówił Dariusz Wyka z Arki Gdynia po czwartym meczu półfinałowym Energa Basket Ligi z Anwilem Włocławek.

Gdynianie od początku tego spotkania chcieli narzucić swój rytm gry i po trafieniach Dariusza Wyki oraz Jamesa Florence’a było już 10:3. Włocławian to jednak nie zraziło i po pierwszych 10 minutach to gospodarze prowadzili 26:25.

W drugiej kwarcie Arka zaczęła się rozkręcać. Strzelanie rozpoczął Jakub Garbacz, bardzo aktywni byli Bostic i Florence, a kilka punktów dołożył Marcus Ginyard. Gdynianie mocno przycisnęli w ataku i do połowy prowadzili 52:42.

James Florence był nie do zatrzymania również od początku trzeciej kwarty, a gdynianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Nadzieję zespołowi z Włocławka dawał jednak Michał Ignerski, a po zagraniu Aarona Broussarda przegrywał tylko trzema punktami. Ten sam zawodnik po chwili doprowadził do remisu! Ostatecznie po 30 minutach to Anwil prowadził 67:66.

W decydującej kwarcie walka była wyrównana, w której minimalnie lepsi byli gospodarze i to oni ostatecznie wygrali 90:85.

Piąty mecz, który wyłoni finalistę play-off, odbędzie się w Gdynia Arena w niedzielę (26 maja) o godzinie 20. A tam już czeka Polski Cukier Toruń, który w półfinale 3:0 pokonał zespół Stelmet Enea Zielona Góra.

Anwil Włocławek – Arka Asseco Gdynia 90:85 (26:25, 16:27, 25:14, 23:19) Anwil Włocławek: Broussard 25, Lichodiej 16, Ignerski 10, Almeida 8, Simon 8, Łączyński 7, Szewczyk 7, Zyskowski 6, Michalak 3, Czyż, Piątek, Wadowski

Asseco Arka Gdynia: Florence 38, Bostic 18, Garbacz 7, Łapeta 6, Ginyard 5, Szubarga 5, Ponitka 2, Wołoszyn 2, Wyka 2, Dulkys 0, Kamiński, Witliński