23.05.2019 13:02 0 Gol

W Luzinie zmierzą się z 'dychą'

Mat. pras.

Luzino włącza się w cykl biegowych imprez „Biega, bo lubię lasy”. W najbliższą sobotę (25 maja) będzie się można zmierzyć z 10-kilometrową trasą przebiegającą m.in. przez Luzińską Ścieżkę Zdrowia. Oprócz tego na uczestników czekają też zmagania w Biegu Lusinii.

Cykl „Biegam Bo Lubię Lasy Kaszuby – edycja WIOSNA” składa się z czterech biegowych imprez, które odbędą się na terenach Nadleśnictw Strzebielino, Choczewo, Gdańsk oraz Wejherowo.

Zawody zostaną zainaugurowane w sobotę w Luzinie. Uczestnicy będą mogli się zmierzyć z „Luzińską Dziesiątką”, czyli biegiem na 10 km lub „Biegiem Lusinii” (do wyboru bieg lub nordic walking na dystansie 6 km). Cały czas trwają zapisy, których można dokonać za pośrednictwem stron:

link nr 1

link nr 2

link nr 3

Biegi nie są darmowe. Opłata aktualnie wynosi 50 zł (dla mieszkańców gminy Luzino: 40 zł) i będzie można ją uiścić w dniu zawodów w biurze.

Start i meta znajdować się będzie przy hali widowiskowo-sportowej GOSRiT. Tam też w godzinach 8:00–10.30 będzie trwała weryfikacja zawodników oraz zapisy. Natomiast w godzinach 10:45–10:55 odbędzie się wspólna rozgrzewka, po której o godzinie 11:00 opuszczą linię startu.

Dodajmy, że na najszybszych zawodników w „Luzińskiej Dziesiątce” w kategorii Open zarówno wśród kobiet i mężczyzn czekają nagrody finansowe: I miejsce – 300 zł; II miejsce – 200 zł i III miejsce – 100 zł.

Ceremonia zakończenia zawodów i wręczenia nagród i pucharów zaplanowano na godziny 12:30–13:30.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24