23.05.2019 12:48 0 Gol

Kickboxerzy z Wejherowa i Luzina wrócili z medalami z Pucharu Świata i Polish Fighter Kids

Mat. pras.

Do swojej gabloty chwały Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe wraz z sekcją kickboxingu GOSRiT Luzino dołożyło kolejne trzy medale. Kickboxerzy wywalczyli je podczas Pucharu Świata w Budapeszcie i turnieju Polish Fighter Kids w Szczecinie.

W Szczecinie odbył się turniej Polish Fighter Kids pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu.

Doskonale wypadły najmłodsze kickboxerki z Luzina, objęte programem wejherowskiego Stowarzyszenia „Projekt 2020PF – wspieramy młode talenty” – mówi Rafał Karcz, prezes WSS.

Zarówno Agata Drewa, jak i Julia Drewa zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych w walce na piankowe pałki. Agata rywalizowała wśród dzieci w kat. 7–8 lat, a Julia walczyła z 9- i 10-latkami.

Z kolei w Budapeszcie odbył się Puchar Świata w kickboxingu, gdzie Zuzanna Kalbarczyk wywalczyła srebrny medal w kategorii kick-light juniorek do 65 kg. W zawodach w Budapeszcie rywalizowało łącznie ponad 3 tys. zawodników z całego świata.

Przed zawodnikami z Wejherowa i Luzina kolejny sprawdzian, który czekać ich będzie w dniach 7–9 czerwca. O medale powalczą podczas Pucharu Polski w Bałtowie.

Do udziału w tym turnieju klub poszukuje sponsora, który mógłby wesprzeć finansowo zawodników biorących udział w tym wydarzeniu. Koszt wysłania 4 zawodników na te zawody opiewa na kwotę ok. 2 tys. zł – apeluje Karcz.

Osoby lub firmy, które chciałyby wesprzeć sportowców w tym turnieju, proszone są o kontakt z Rafałem Karcz pod numerem telefonu 695 650 914.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24