23.05.2019 11:01 0 PM

Sympatia mieszkańców wynagradza im ich trud. Strażacy z powiatu puckiego świętowali

Fot. Marek Trybański/TTM

Obchody dnia strażaka trwają przez cały maj w różnych jednostkach. W środę (22 maja) na puckim rynku spotkali się przede wszystkim zawodowcy. Jednak i tym razem mogli oni liczyć na wsparcie innych służb oraz przede wszystkim ochotników.

Łącznie jest ich 600, w tym 50 zawodowych strażaków i aż 11-krotnie więcej ochotników. To na nich, jak sami twierdzą, opiera się bezpieczeństwo powiatu puckiego. Podczas uroczystego apelu nie zabrakło podziękowań. Wręczono także odznaczenia, wyróżnienie i awanse.

Wyróżniamy strażaków, odznaczamy ich medalami i wręczamy awanse w stopniach. Jest to wyjątkowe wydarzenie, każdy czeka na awans. Na to trzeba się szkolić i musi upłyną odpowiedni czas – mówi bryg. Bartłomiej Mollin, komendant powiatowy PSP w Pucku.

Ich służba jest obarczona odpowiedzialnością, to także ciężką fizycznie pracą w często trudnych warunkach.

Sympatia społeczna wynagradza nam czasami 10-godzinną pracę w deszczu, w nocy, w śniegu czy też zimą. To jest ten wyjątkowy moment, gdzie cały ten trud jest wynagradzany – dodaje Bartłomiej Mollin.

Od 23 lat jestem strażakiem, to służba, której chciałem jako młody człowiek, no i się spełniło – zaznacza bryg. Andrzej Borkowski, zastępca komendanta PSP w Pucku.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Więcej zdjęć znajduje się tutaj.

Dzień Strażaka obchodzony jest w Polsce od 2003 roku jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm RP. Przypada na 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24