22.05.2019 09:09 1 mike/KMP Gdynia

Gdyńscy policjanci najlepsi w niesieniu pierwszej pomocy

Fot. MOSG

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji z Gdyni, prywatnie – bracia, okazali się najlepsi w zmaganiach policyjnych ratowników i pokonali 14 innych ekip z całego Pomorza. Pod koniec maja będą reprezentować pomorski garnizon w VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które zostaną zorganizowane w Szkole Policji w Słupsku.

Eliminacje wojewódzkie do zawodów ogólnopolskich odbyły się w miniony poniedziałek (20 maja). O miano najlepszych ratowników policyjnych rywalizowało 15 drużyn z Pomorza, zarówno z komend powiatowych, jak i miejskich.

St. sierż. Krzysztof Sowiński i sierż. Kamil Sowiński reprezentujący Komendę Miejską Policji w Gdyni są braćmi, a na co dzień pełnią służbę, kolejno, w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Gdyni i Komisariacie Policji w Gdyni-Karwinach. W trakcie eliminacji wojewódzkich VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, na które składał się test wiedzy i symulacja praktycznych działał ratowniczych, uzyskali najwyższą punktację i tym samym stanęli na najwyższym stopniu podium – informuje Komenda Miejska Policji w Gdyni.

Braterski duet funkcjonariuszy z Gdyni będzie teraz rywalizować z policjantami z całego kraju. Na 30 i 31 maja zaplanowano bowiem finał VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbędą się w Szkole Policji w Słupsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24