15.05.2019 15:20 0 Kwt/UM Gdynia

Gdynia chce skupować prywatne mieszkania

Fot. MGGP Aero/gdynia.polska3d.pl/Źródło: Gdynia.pl

Gdynia planuje powiększenie swoich zasobów mieszkań komunalnych. Osoby planujące sprzedaż mieszkania mogą zgłosić się do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, gdzie mają możliwość zaprezentowania swojej oferty.

Mieszkanie musi mieścić się w jednej z północnych dzielnic Gdyni i spełnić określone warunki, m.in. musi mieć powierzchnię od 40 do 60 metrów kwadratowych.

Gdynia planuje powiększenie swoich zasobów mieszkań komunalnych. Oprócz budowy zupełnie nowych mieszkań, które obecnie powstają między innymi przy ulicy Dickmana, miasto może kupić je także na tzw. rynku wtórnym. Urzędnicy czekają na konkretne oferty od właścicieli, których lokale spełniają określone warunki – czytamy na portalu Gdynia.pl.

Pod uwagę brane będą jedynie mieszkania, które znajdują w obrębie granic administracyjnych północnych dzielnic, czyli Oksywia, Obłuża, Pogórza i Babich Dołów. Wśród preferowanych mieszkań są te mieszczące się na niskich kondygnacjach bądź z dostępem do windy.

Gdynia może nabyć prawo odrębnej własności lokali mieszkalnych wraz z udziałami w prawie własności lub prawie użytkowania wieczystego w nieruchomości wspólnej.

Przypomnijmy, że obecnie w miejskich zasobach znajduje się ponad 5200 mieszkań komunalnych. Trzydzieści nowych lokali powstaje przy ulicy Dickmana. Zakończenie inwestycji jest planowane na drugą połowę 2020 roku.

Więcej informacji dotyczących składania ofert można uzyskać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Gdyni lub w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miasta Gdyni (Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, pok. 439) lub pod nr tel. 58-668 85 12 oraz 58 668 85 53.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24