09.05.2019 15:20 25 PM

Mieszkańcy niezadowoleni z nowej drogi w Darzlubiu

Fot. Marek Trybański/TTM

"Zapada się i jest nierówna" – mówią mieszkańcy Darzlubia. Chodzi o ulicę Pucką, która została wyremontowana podczas budowy kanalizacji sanitarnej w tej miejscowości. Władze gminy już zareagowały i wkrótce wykonawca ma poprawić nawierzchnię w dwóch miejscach.

Mieszkańcy skarżą się na jakość drogi wybudowanej w ramach budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowości Darzlubie. Droga w dwóch miejscach zapadła się do głębokości 5–10 cm – informuje Danuta Polec, kierownik referatu inwestycji i zamówień publicznych.

Skanalizowanie Darzlubia pochłonęło 15 milionów złotych, a modernizacja drogi, odwodnienie, chodniki, nowa nawierzchnia kosztowały – około pięć milionów złotych. Inwestycja nie została jeszcze odebrana, a już są skargi mieszkańców. W związku z tym pod koniec kwietnia odbyło się specjalne spotkanie, w którym uczestniczyli między innymi wykonawca, projektanci, a także zarząd dróg powiatowych.

Rzeczywiście, są dwa miejsca, gdzie nastąpiło tąpnięcie asfaltu – około 10 cm przy studzienkach. Po 10 maja firma ma przystąpić do naprawy, bo rzeczywiście jest to zauważalne. – zaznacza Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Naprawa drogi zostanie przeprowadzona jeszcze w ramach całej inwestycji, która miała zakończyć się do 30 czerwca.

W trakcie nanoszenia poprawek mogą pojawić się niewielkie utrudnienia w ruchu. Prace mają potrwać około dwóch tygodni.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24