08.05.2019 18:30 1 raz

‘Nie’ dla likwidacji pojemników PCK w Mrzezinie

Źródło: FB/Mrzezino

Pojemniki na używaną odzież Polskiego Czerwonego Krzyża mają zniknąć z krajobrazu urokliwego Mrzezina. Nie bez powodu – zamiast ubrań wewnątrz, obok lądują… inne rzeczy. Jak się okazuje, wielu mieszkańców ceniło sobie możliwość podzielenia się zużytymi lub zbyt małymi ubraniami.

Czara goryczy w Mrzezinie najwyraźniej się przebrała.

Z racji tego, że niektórzy mieszkańcy naszego sołectwa nie wiedzą, do czego służą pojemniki na używaną odzież PCK, rada sołecka razem z Panem Sołtysem zadecydowała o likwidacji tych pojemników na terenie naszej wsi – czytamy na facebookowym profilu Mrzezino.

Niestety, niektórzy nie potrafili odróżnić pojemników na używaną odzież od zwykłych śmietników…

Informacja o likwidacji pojemników wywołała liczne komentarze.

To czy nie powinniśmy wtedy zlikwidować przystanków, bo też niektórzy nie wiedzą do czego służą… Idąc dalej tym tropem, to powinniśmy zlikwidować śmietniki, bo niektórzy też nie wiedzą do czego służą… Droga rado i Panie Sołtysie, nie tędy droga… – napisał jeden z internautów.

Mrzezino, jak sama piszesz, tylko niektórzy mieszkańcy ewentualnie mają taka niewiedzę i ich trzeba by w tym temacie uświadomić, natomiast większość mieszkańców wie, do czego służą te pojemniki i bardzo dużo osób z nich korzysta. Mieszkańcy, jak mają jakąś używaną odzież, to tam właśnie ja umieszczają i ta odzież jest później wykorzystywana przez inne osoby, które tego potrzebują. Uważam, że likwidacja tych pojemników jest złym pomysłem. Wystarczy tylko przypilnować, by inne śmieci nie zostały tam wrzucane. I, o ile pamiętam, to ten przypadek jest chyba bardzo marginalny. Uważam, że pojemniki powinny zostać – wtórował mieszkaniec Mrzezina.

Również uważam, że likwidacja pojemników to zły pomysł. Za czyn jednej osoby nie może być ukarana cała wieś. Pojemniki na ubrania na PCK są potrzebne. Robiąc porządki w szafie, nie musimy czekać na zbiórkę rzeczy używanych, tylko wywozimy je do tych właśnie pojemników. Ale teraz, kiedy ich nie będzie, myślę, że te rzeczy znajdą się w śmietniku śmieci mieszanych. A szkoda, komuś na pewno by się przydały – zauważyła jedna z internautek.

Jak się okazuje, sołectwo ma inny pomysł na zbiórkę odzieży.

Drodzy Państwo! Proszę się nie denerwować… Co jakiś czas PCK będzie organizował zbiórki. Do każdej posesji będzie dostarczony specjalny worek na te ciuchy i karteczka z informacją, kiedy należy wystawić worek przed posesję. Nie jesteśmy jedynym sołectwem, które rezygnuje z pojemników. Również właściciel posesji przy cmentarzu, na której znajdują się pojemniki, podzielił zdanie rady sołeckiej i sołtysa – podał administrator profilu Mrzezino.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24