07.05.2019 14:20 5 PM/Grigor

To mieszkańcy wymyślają i decydują. Złożyli wnioski do budżetów obywatelskich

Fot. Pixabay.com

Upłynął termin składania projektów do budżetów obywatelskich. Wejherowianie złożyli 20 projektów, redzianie – 14, mieszkańcy Władysławowa – ponad 20, a w Rumi padł rekord.

Wraz z końcem kwietnia minął termin składania projektów do metropolitalnej edycji inicjatywy, do której przystąpiło m.in. Małe Trójmiasto Kaszubskie.

Mieszkańcy Wejherowa, którzy do dyspozycji mają milion złotych, zgłosili w sumie 20 pomysłów, z czego 10 dotyczących projektów inwestycyjnych i 10 tzw. miękkich. Jakie z inicjatyw przejdą pozytywnie weryfikację i tym samym zakwalifikują się do głosowania, dowiemy się 28 czerwca.

Do 7 czerwca natomiast potrwa weryfikacja 14 zgłoszonych projektów w ramach redzkiego budżetu obywatelskiego. Wszystkie z pomysłów zostały już opublikowane na stronie bo.reda.pl i dotyczą m.in. budowy psiego parku, bezpieczeństwa pieszych czy stref sportowych i rekreacyjnych. Przypomnijmy – redzianie mają do wydania 375 tysięcy złotych.

W Rumi do wydania jest półtora miliona złotych. Mieszkańcy miasta przygotowali 50 propozycji, a ich weryfikacja potrwa do 9 sierpnia. Pomysły, które przejdą weryfikację, zostaną poddane pod głosowanie. Pełna lista projektów będzie dostępna tutaj.

Do metropolitalnej edycji przystąpiły w tym roku także Puck i Władysławowo. Pucczanie złożyli 10 pomysłów, a mieszkańcy Władysławowa – ponad 20.

Głosowanie w każdym z przypadków przeprowadzone będzie w dniach 9–23 września.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24