06.05.2019 14:05 3 mike/KPP Puck

Majówka na lokalnych drogach – było bezpiecznie

Fot. KPP Puck

Ponad tysiąc skontrolowanych kierowców, przeszło 360 mandatów i sześć osób, które zadecydowały się prowadzić swój pojazd „na podwójnym gazie”. Takimi liczbami można podsumować policyjną akcję „Bezpieczny weekend” w powiatach wejherowskim i puckim. Mundurowi zgodnie podkreślają, że na lokalnych drogach było bezpieczne, a co najważniejsze – nikt nie zginął.

Dla wielu osób majówka trwała cały miniony tydzień. Mimo niezbyt korzystnej pogody, nad morze licznie zjechali turyści. Paradoksalnie – uciążliwe korki pośrednio przyczyniały się do tego, że na drogach z reguły było bezpiecznie. W ramach akcji „Bezpieczny weekend”, przy głównych trasach pojawiła się większa liczba policjantów niż zwykle.

Działania funkcjonariuszy w szczególności ukierunkowane były na kontrolę prędkości i stosowania się kierujących do ograniczeń prędkości. Uwaga policjantów zwrócona była również na bezpieczeństwo wykonywania przez kierujących popularnych manewrów m.in. wyprzedzania. Sprawdzano trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci – informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Fot. Czytelnik

W powiecie wejherowskim policjanci skontrolowali 684 kierowców. Ujawniono około 340 wykroczeń i nałożono 316 mandatów. Dwie osoby prowadziły pojazdy w stanie nietrzeźwości, a cztery – po użyciu alkoholu. W całym powiecie odnotowano kilkanaście kolizji drogowych, ale nie zdarzył się żaden wypadek.

Również na drogach powiatu puckiego obyło się bez wypadków. Łącznie doszło na nich do 12 kolizji. Skontrolowano trzeźwość 400 kierowców – co może cieszyć, żaden z nich nie prowadził pojazdu pod wpływem alkoholu. Mundurowi nałożyli 46 mandatów, głównie z powodu przekraczania dozwolonej prędkości.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24