06.05.2019 15:02 0 PM

Na rowerze do szkoły czy przedszkola. Ruszyła kampania 'Rowerowy Maj'

Fot. Grzegorz Mehring/Gdansk.pl

Władysławowo, Puck, Jastarnia, gmina Wejherowo i Rumia to miasta, które przystąpiły do akcji „Rowerowy Maj”. Kampania popularyzuje codzienną jazdę rowerem wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W tym roku do rowerowej rywalizacji zgłosiło się aż 846 szkół i przedszkoli z 48 miast z całej Polski.

Pierwsza edycja kampanii "Rowerowy Maja" odbyła się w 2014 roku w Gdańsku. Z roku na rok bierze w niej udział coraz więcej miast, placówek i dzieci. To zabawa połączona z elementami rywalizacji, która popularyzuje rower jako środek transportu oraz uczy zdrowych nawyków. W ubiegłym roku rywalizowało 30 miast, w tym roku – dołączyło 17 kolejnych. Z całej Polski zgłoszono aż 12 788 klas.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody – informują organizatorzy.

Od ubiegłorocznej edycji Rowerowego Maja funkcjonuje platforma on-line do obsługi kampanii, do której koordynatorzy placówek i nauczyciele z całego kraju wprowadzają wyniki uczniów. Rezultaty są dostępne na stronie www.rowerowymaj.eu, dzięki czemu uczestnicy i wszyscy zainteresowani mogą na bieżąco śledzić wyniki klasy czy szkoły.

Kampania potrwa do 31 maja.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24