29.04.2019 08:10 0 mike/Sar.gov.pl

Wspólnie pomogli choremu mężczyźnie na otwartym morzu

Fot. Adrian Żak/Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa/Facebook

Dzięki sprawnej akcji i współdziałaniu Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, udało się przeprowadzić udaną akcję ewakuacji na ląd chorego mężczyzny, który przebywał na jednostce wędkarskiej. W działaniach uczestniczyła jednostka SAR „Bryza” z Władysławowa oraz śmigłowiec W-3 WARM z Gdyni.

W minioną sobotę (27 kwietnia) tuż przed godziną 10:30 dyżurny Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni otrzymał informację o osobie, która przebywa na jednostce wędkarskiej „Łowca” i potrzebuje pilnej pomocy. Stan chorego na cukrzycę mężczyzny określono jako poważny – był on przytomny, ale zgłaszał bardzo złe samopoczucie i wymiotował krwią. W momencie przekazania zgłoszenia jednostka znajdowała się 15 mil morskich na północny zachód od Władysławowa.

Do akcji natychmiastowo zadysponowano statek ratowniczy M/s „Bryza” stacjonujący we Władysławowskim porcie oraz śmigłowiec Marynarki Wojennej. Po przybyciu jednostek ratowniczych na miejsce poszkodowany został zabezpieczony oraz przekazany na pokład – relacjonują ratownicy SAR.

Następnie śmigłowiec powrócił na lotnisko Gdynia-Babie Doły. Około godziny 12:00 przekazano chorego mężczyznę zespołowi ratownictwa medycznego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24