26.04.2019 16:10 3 Gol

Gryf jedzie do Elbląga walczyć o 'sześć' punktów

Fot. Nadmorski24.pl/archiwum

Przed piłkarzami wejherowskiego Gryfa ostatnie cztery spotkania, które dadzą odpowiedź, czy żółto-czarni w przyszłym sezonie ponownie wybiegną na drugoligowe boiska. W najbliższą niedzielę WKS o punkty powalczy w Elblągu z miejscową Olimpią. Początek meczu o godzinie 19:00.

Być może po ostatnim zwycięstwie z jedną z czołowych drużyn w II lidzie Olimpią Grudziądz (3:0) gryfci na finałowe mecze sezonu nabiorą wiatru w żagle. To dla podopiecznych trenera Zbigniewa Szymkowicza bardzo ważne, że Gryf cały czas walczy o utrzymanie. Po 30 kolejkach WKS jest w strefie spadkowej, na 15. miejscu z dorobkiem 33 „oczek”. Pozycja wyżej gwarantuje już pozostanie na tym szczeblu rozgrywkowym. A dodatkowego smaczku przed niedzielnym meczem gryfitów nadaje fakt, że aktualnie to miejsce jest zajmowane przez Olimpię Elbląg, która, tak jak zespół z Kaszub, ma na swoim punkcie 33 punkty.

W rundzie jesiennej na Wzgórzu Wolności górą była ekipa z Elbląga, która po dwóch trafieniach Jakuba Bojasa pokonała Gryfa 2:0. Jaki będzie tym razem wynik? Przekonamy się już w niedzielę.

Po tym spotkaniu do końca drugoligowego sezonu pozostaną jeszcze trzy kolejki. W niedzielę 5 maja Gryf podejmie na Wzgórzu Wolności aktualnie ostatni zespół, Rozwój Katowice. Tydzień później żółto-czarni pojadą do Pruszkowa walczyć o punkty z drużyną środka tabeli, Zniczem, a ostatni mecz rozegrają u siebie 18 maja ze Stalą Stalową Wolą (7. miejsce).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24