25.04.2019 16:00 41 PM

Strajk zawieszony. 'Część ludzi jest zmęczona'

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W sobotę 27 kwietnia pierwszy etap strajku nauczycieli zostanie zawieszony – poinformował w czwartek przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Jak zapowiadają pedagodzy nie oznacza to jednak końca protestu. ZNP czeka na konkretne rozwiązania rządu do września.

Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, zawiesza ale nie kończy – mówił podczas konferencji prasowej Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Te słowa oznaczają, że w najbliższy poniedziałek uczniowie wrócą do szkół po trzech tygodniach przerwy, a nauczyciele do pracy.

Część ludzi jest zmęczona strajkiem, zmęczona tą cała dyskusją od ponad 3 tygodni na temat oświaty, bez konkretnych rozwiązań tego tematu – mówi Tadeusz Lech, nauczyciel historii.

Tych rozwiązań na razie nie będzie - prezes podczas konferencji zapowiedział, że ZNP nie podpisze porozumienia z rządem, a strajk zawieszono przede wszystkim dla dobra uczniów.

W porozumieniu z uczniami, rodzicami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do zakończenia nauki – powiedział prezes ZNP.

Próbowaliśmy skontaktować się z regionalnymi przedstawicielami ZNP, jednak nie chcieli komentować decyzji o zawieszeniu strajku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24