30.04.2019 16:12 2 Kwt

Jest młody i uwięziony w czterech ścianach. Pomóż mu odzyskać wolność

źródło: Facebook

Rafał jest 25-letnim pogodnym człowiekiem. Choruje jednak na dystrofię mięśniową Duchenne'a/Beckera. Choroba cały czas postępuje, powodując nieodwracalny zanik mięśni. Mieszkaniec Rozewia wkrótce będzie obchodzić swoje urodziny, dołóż swoją cegiełkę i pomóż mu zakupić specjalistyczny wózek, dzięki któremu będzie mógł choć na chwilę opuszczać dom.

Rafał jest sympatycznym człowiekiem, który jest ciekawy świata, jednak jego świat ogranicza się do czterech ścian. Już jako 11-letni chłopak poruszał się na wózku inwalidzkim, obecny jest za mały. Jego spełnieniem marzeń jest wózek terenowy Timix-d. Liczy się każda złotówka.

W tej chwili zebraliśmy 10 procent kwoty potrzebnej na zakup wózka. Łącznie musimy zebrać 20 tysięcy złotych na to, żeby Rafał odzyskał wolność i mógł wyjść z domu – wyjaśnia Renata Ostrowska, sołtys Rozewia.

Wkrótce Rafał będzie obchodzić swoje 26. urodziny. Nowy wózek jest spełnieniem jego marzeń.

Rafał to młody chłopak, jego stan jest coraz gorszy. W minionym roku był jeszcze w stanie sam wyjechać na dwór, porozmawiać z ludźmi czy brać czynny udział w rożnych wydarzeniach. W tym roku nie dość, że wózek jest za mały, to jeszcze nie jest w stanie poruszać się na wózku manualnym. Zbieramy na taki, dzięki któremu będzie w stanie sam wyjść na dwór. Dzięki niemu będzie mógł żyć choć trochę normalnie – informuje Angelika Popczyk, jedna z mieszkanek Rozewia.

Darowizny można wpłacać na konto: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Tytuł wpłaty: Kuszyk, 11432

mat.prasowe


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24