20.04.2019 09:30 0 raz

Mieszkańcy pytają o drony do walki ze smogiem

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Co prawda rozkwita wiosna i coraz mniej dymów unosi się nad dachami domów w regionie, to mieszkańcy nadal pytają o sposoby walki ze smogiem. Na przykład o zakup dronów, które zainstalowane miałyby urządzenia do badania tego, co spalane jest w domowych piecach.

Z pytaniem, czy w gminie Puck przeprowadzane są kontrole spalania odpadów i przestrzegana jest uchwała antysmogowa, do samorządowców zwrócił się w „pytaniach do wójta” jeden z mieszkańców.

Artykuł 379. prawa ochrony środowiska wskazuje, iż wójt powinien wyznaczyć odpowiednie osoby do sprawowania kontroli- wyjaśnił. - W związku z tym, gdzie powinienem zgłosić prawdopodobieństwo spalania nielegalnych odpadów? W innych gminach inwestuje się w drony w celu kontroli wydobywających się spalin z kominów. Czy w naszej gminie też są planowane takie inwestycje?

Władze gminy zapewniły, że na jej terenie prowadzone są kontrole w zakresie spalania odpadów. Są to kontrole interwencyjne.

Zgodnie z prawem wójt sprawuje kontrolę przestrzegania przepisów ochrony środowiska na terenie podległym mu administracyjnie – wyjaśnił Tadeusz Puszkarczuk, włodarz gminy Puck. - Naruszenie przepisów o ochronie środowiska, w tym także spalanie odpadów, można zgłosić do Urzędu Gminy Puck pisemnie na adres urzędu, drogą elektroniczną na adres [email protected] bądź telefonicznie pod numerem telefonu 58 673 20 96, gdzie zgłoszenie przekazane zostanie do odpowiedzialnego merytorycznie działu lub bezpośrednio w dziale gospodarki odpadami pod numerem telefonu 58 673 56 38.

Jeżeli z kolei chodzi o zakup dronów do prowadzenia kontroli przestrzegania przepisów antysmogowych, to obecnie gmina nie planuje takiej inwestycji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24