15.04.2019 08:58 0 PM

Ósmoklasiści rozpoczynają egzaminy

Fot. Zdjęcie ilustracyjne /archiwum

Dziś rozpoczynają się egzaminy ósmoklasisty - uczniowie napiszą testy z języka polskiego. W samym Pomorskiem do sprawdzianu przystąpi ponad 25 tys. uczniów. Na ten moment brak informacji o jakichkolwiek problemach w przeprowadzeniu sprawdzianu.


Aktualizacja 15 kwietnia godz. 11:30

We wszystkich 673 szkołach podstawowych uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu – poinformowało Kuratorium Oświaty.

W Wejherowie do pierwszego testu – z języka polskiego – przystąpiło 528 z 533 uprawnionych uczniów. Pięcioro ósmoklasistów nie przystąpiło do egzaminu, a jedna uczennica – laureatka konkursu, jest z niego zwolniona.


Póki co, do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, nie dotarły informacje o jakichkolwiek problemach z przeprowadzeniem egzaminu. Zgodnie z zapewnieniami dyrekcji, w podstawówce w Darzlubiu także wszystko powinno przebiec zgodnie z planem. Przypomnijmy, że tam z powodu braku członków komisji nadzorującej nie przeprowadzono części humanistycznej egzaminów gimnazjalnych - więcej pisaliśmy o tym tutaj.

We wtorek (16 kwietnia) ósmoklasiści napiszą egzamin z matematyki, natomiast w środę (17 kwietnia) z języka obcego nowożytnego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24