12.04.2019 12:10 4 Gol

Gryf powalczy o 'sześć punktów' z 14-krotnym Mistrzem Polski

Fot. Nadmorski24.pl

Wejherowskich kibiców futbolu w najbliższą niedzielę (14 kwietnia) czeka nie lada gratka. W ramach 28. kolejki II ligi Gryf na Wzgórzu Wolności zmierzy się z 14-krotnym Mistrzem Polski Ruchem Chorzów!

Sezony 1933–1936, 1938, 1951–1953, 1960, 1967/68, 1973/74, 1974/75, 1978/79 oraz 1988/89 – to najważniejsze w historii chorzowskiego Ruchu. To właśnie w tych latach „Niebiescy” sięgali po mistrzostwa Polski. Na razie Ruch może tylko pomarzyć o powtórce tamtych osiągnięć, bo od sezonu 2016/2017 jest na równi pochyłej. Najpierw chorzowianie nie wywalczyli utrzymania na boiskach ekstraklasy, w kolejnym sezonie spadli z I ligi, a w trwającym sezonie nie najlepiej radzą sobie na drugoligowej murawie. Ruch po 27. spotkaniach znajduje się w strefie spadkowej, ze zdobyczą 28 punktów.

Właśnie z tym rywalem przyjdzie się w najbliższą niedzielę zmierzyć piłkarzom wejherowskiego Gryfa. Dla żółto-czarnych będzie to mecz z tzw. o „sześć punktów”. W drugiej części sezonu WKS radzi sobie, delikatnie mówiąc, słabo i z dorobkiem 27 „oczek” zamyka stawkę drugoligowej tabeli.

Gryf w meczu z Ruchem nie będzie mógł liczyć na taryfę ulgową. Żaden z piłkarzy z Chorzowa nie będzie pauzował za kartki. Zagrożonych nieobecnością w kolejnym meczu będzie natomiast aż siedmiu wejherowian.

W ostatnim spotkaniu ligowym, w którym „Niebiescy” zremisowali przy Cichej ze Stalą Stalowa Wola, żółtymi kartkami zostali upomnieni Mateusz Lechowicz, Mariusz Idzik i Łukasz Wiech. Dla dwóch ostatnich były to kartki nr 3 w tym sezonie, dlatego do meczu z Gryfem przystąpią oni zagrożeni pauzą. W podobnej sytuacji jest jeszcze pięciu innych graczy – Mateusz Bartolewski, Konrad Budek, Bartłomiej Kulejewski, Dominik Małkowski i Robert Obst – czytamy na oficjalnej stronie Ruchu.

Natomiast po stronie Gryfa nie zobaczymy jednego z filarów zespołu, Krzysztofa Wickiego.

Krzysiu stanowi 20 proc. zespołu – mówił na jednej z konferencji prasowych Zbigniew Szymkowicz, trener żółto-czarnych.

Znamy też sędziego spotkania na Wzgórzu Wolności. Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło obsadę sędziowską spotkań 28. kolejki II ligi. Zaplanowany na niedzielę wyjazdowy mecz „Niebieskich” z Gryfem Wejherowo poprowadzi Paweł Horożaniecki.

Dla niespełna 36-letniego arbitra z Żar to pierwszy sezon na poziomie II ligi. W trwających rozgrywkach poprowadził dziewięć meczów, w których pokazał 40 żółtych i trzy czerwone kartki oraz podyktował jeden rzut karny. „Niebieskim” sędziował raz, we wrześniu ubiegłego roku w starciu ze Zniczem Pruszków (1:1). Drużynie z Wejherowa również „gwizdał” tylko jeden raz. Na liniach Horożanieckiemu pomagać będą Dariusz Ignatowski i Jarosław Gałązka. Sędzią technicznym będzie Mariusz Maćko.

Początek niedzielnego meczu Gryf Wejherowo-Ruch Chorzów o godzinie 16:00. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie, droga prowadząca na stadion WKS-u będzie zamknięta dla ruchu pojazdów. Kierowcy będą mogli z niej skorzystać jedynie za okazaniem identyfikatorów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24