11.04.2019 14:10 4 PM

O szkole w Darzlubiu mówiła cała Polska. Dziś egzaminy się odbyły

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Podstawówka w Darzlubiu była jedyną szkołą w całej Polsce, w której nie odbyła się część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego. W czwartek uczniowie placówki napisali sprawdzian matematyczno-przyrodniczy. Stawili się wszyscy trzecioklasiści.

Jeszcze w środę dyrektorowi szkoły w Darzlubiu udało się pozyskać składy zespołów nadzorujących egzamin.

Trzech nauczycieli to nasi, którzy odstąpili od strajku, a pozostali – to znajomi znajomych, szukaliśmy też z listy osób, które otrzymałem od kuratorium. Z każdą obcą dla nas osobą podpisujemy umowę, więc otrzyma wynagrodzenie. Zaproponowaliśmy stawkę 46 zł brutto za godzinę pracy – informuje Sławomir Stromski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Darzlubiu.

Szkoła zapewnia, że piątkowy egzamin z języka nowożytnego także się odbędzie, a komisje zostały już zebrane. Jeżeli chodzi o egzamin, który przepadł, to został już wstępnie ustalony termin dodatkowy – wyznaczono go na 3 czerwca.

Nasi uczniowie podejdą do egzaminu z WOS-u, historii, języka polskiego właśnie w tym terminie. Nie będzie to miało wpływu na rekrutację. Oni twierdzą, że dzięki nam zyskali jeszcze kilka tygodni na powtórki i naukę. Mam nadzieję, że rodzice nie mają do nas żalu. Nie otrzymaliśmy od nich żadnych głosów negatywnych – mówi Lidia Galińska-Szafran, polonistka SP w Darzlubiu.

Każdy z rodziców wykazał się zrozumieniem naszej sytuacji – dodaje Sławomir Stromski.

W szkole w Darzlubiu do strajku włączyli się wszyscy nauczyciele, oprócz dyrektora i wicedyrektora.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24