13.04.2019 14:00 1 Kwt/UG Kosakowo

Rewa: Trwa budowa bosmanatu

Źródło: UG Kosakowo

Miłośnicy żeglarstwa będą mogli skorzystać z nowoczesnej infrastruktury. W Rewie trwa budowa nowego budynku bosmanatu. W planach jest także przedłużenie okolicznego pomostu, dzięki czemu zwiększą się możliwości dla tej przystani.

Rewa to wyjątkowa nadmorska miejscowość, która za sprawą Cypla Rewskiego ciągnącego się w głąb morza jest bardzo atrakcyjnym miejscem do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu.

Dzięki staraniom samorządu i środowiska żeglarskiego, ze wsparciem funduszy zewnętrznych, jest obecnie realizowany w tym roku I etap projektu pod nazwą: „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo – przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – informuje gmina Kosakowo.

Dotychczasowa zabudowa nie spełniała potrzeb rozwijającej się miejscowości. Inwestycja zapewni odpowiednie zaplecze sanitarne i organizacyjne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Całość przedsięwzięcia nie tylko uzupełni, ale i rozszerzy sieć szlaków wodnych tej części Pomorza o nową infrastrukturę turystyki. Inwestycja zakłada: przedłużenie istniejącego pomostu cumowniczego w Rewie w głąb morza, celem zwiększenia ilości miejsc cumowniczych dla żaglówek, a także stworzenie zaplecza sanitarnego oraz organizacyjnego przystani do obsługi ruchu na pomoście cumowniczym – dodaje gmina Kosakowo.

Inwestycja zostanie zakończona we wrześniu tego roku. Koszt wykonania inwestycji to blisko 1,5 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 1,4 mln zł.

Źródło: UG Kosakowo

Źródło: UG Kosakowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24