10.04.2019 14:55 0 Gol

W Gdańsku poznamy mistrzów Pomorza w karate

Źródło: Karate Klub Wejherowo/FB

Ponad 300 zawodników, w tym sportowcy z Karate Klubu Wejherowo, będą rywalizować w Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w karate tradycyjnym. Zawody odbędą się w najbliższą sobotę (13 kwietnia) w hali widowiskowo-sportowej AWFiS w Gdańsku.

Zawody są eliminacją do Mistrzostw Polski w Tradycyjnym Karate-Do, które odbędą się w Lublinie w dniach 21–22 czerwca, a także do Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do, który odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 14–15 czerwca – dodaje Monika Żmudzka, rzecznik prasowy AWFiS.

W zmaganiach weźmie udział ponad 300 karateków. Pierwsi na tatami o godz. 10:30 pojawiają się najmłodsi karatecy. Zmagania dzieci będziemy mogli obserwować do godz. 12:30. Następnie do rywalizacji przystąpią młodzicy. W godzinach 16:00–20:00 o medale powalczą zawodnicy z kategorii wiekowych juniora młodszego, juniora, młodzieżowca oraz seniora.

Organizatorem gdańskich zawodów jest Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku przy współpracy z Karate Klub Wejherowo, Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Urząd Marszałkowski w Gdańsku i Pomorska Federacja Sportu.

Poprzez karate tradycyjne człowiek zyskuje środki do poszerzenia i pogłębienia swych zdolności fizycznych i umysłowych. Dzięki ciągłemu poszukiwaniu doskonałości technicznej następuje wszechstronny rozwój możliwości jednostki ludzkiej. Podczas gdy osiąganie kolejnych szczebli w hierarchii sportowej jest sprawą wyłącznie doskonalenia techniki, poszukiwania karate tradycyjnego nie napotykają na drodze swego rozwoju żadnych ograniczeń. Jedyne istniejące granice to zdolność człowieka do poszerzania sfery swych możliwości oraz potencjał w dążeniu do nowych osiągnięć, a i te należy ustawicznie próbować przekraczać – czytamy na stronie karate.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24