10.04.2019 12:49 34 PM

Szkoła w Darzlubiu – jedyna na Pomorzu, w której odwołano egzamin

Źródło: Darzlubie.eu

Z powodu strajku nauczycieli szkoła w Darzlubiu (gmina Puck) nie była w stanie przeprowadzić dziś egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie o decyzji zostali poinformowani dzień wcześniej. Szkoła podaje, że kolejne egzaminy – w czwartek matematyczno-przyrodniczy, a w piątek z języka nowożytnego – mają się odbyć bez przeszkód.


Aktualizacja, godz. 15:30

Okazało się, że w pozostałych dwóch szkołach w Polsce udało się przeprowadzić egzamin z języka polskiego, gdyż tamtejsze kuratoria przysłały swoich członków komisji, natomiast o nas nikt nie pamiętał - wyjaśnia Lidia Galińska-Szafran, polonistka SP w Darzlubiu.

Egzamin gimnazjalny z WOS-u, historii i języka polskiego nie odbył się w trzech szkołach w całej Polsce, w tym jednej na Pomorzu – w Darzlubiu, w powiecie puckim. Władze szkoły wyjaśnią, że musiały odwołać egzamin z powodu braku członków komisji.

Wczoraj sytuacja zaczęła się zaogniać, pan dyrektor cały czas szukał osób do komisji egzaminacyjnej, ponieważ nie znalazł ich na naszym terenie, zadzwonił do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Tam otrzymał rejestr, gdzie mógłby się zgłosić. Niestety, na siedem osób, które znalazły się w tym rejestrze, pierwsze trzy odmówiły. Następne również powiedziały, że jest to za daleko, żeby dojechać – informuje Hanna Dulik, wicedyrektor szkoły w Darzlubiu.

Uczniowie o odwołaniu egzaminu zostali powiadomieni dzień wcześniej.

Byliśmy umówieni, że na stronie szkoły będą pojawiały się bieżące informacje – dodaje Hanna Dulik.

Szkoła zapewnia, że w czwartek i piątek egzaminy się odbędą, a komisje zostały już zebrane. Jeżeli chodzi o egzamin, który przepadł, to został już wstępnie ustalony termin dodatkowy.

Z tego, co wiem, to jest to w tej chwili 3 i 5 czerwca, ale ponieważ jedna część się u nas nie odbyła, to interesuje nas 3 czerwca – chyba, że zostanie podany inny termin przez CKE – zaznacza wicedyrektor szkoły w Darzlubiu.

W szkole w Darzlubiu do strajku włączyli się wszyscy nauczyciele, oprócz dyrektora i wicedyrektora.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24