04.04.2019 12:07 3 PM

Rowerem po gminie Władysławowo – powstają kolejne ścieżki

Fot. Damian Klechowicz/TTM

W gminie Władysławowo powstanie jeszcze więcej ścieżek rowerowych. Cieszyć się mogą cykliści, w tym użytkownicy roweru MEVO.

Budowa ścieżek w ramach programu pomorskie trasy rowerowe rozpoczęła się w 2018 roku. W ramach zadania między ulicą Błękitnej Armii a ulicą Świerkową we Władysławowie powstała brakująca ścieżka rowerowa z kostki. Oprócz tego rozpoczęto inwestycję wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 215. Obecnie powstaje tam trasa asfaltowa.

W pierwszym etapie zleciliśmy odcinek od momentu zakończenia istniejącej ścieżki przy Centralnym Ośrodku Sportu i kierujemy się na zachód gminy do ulicy Uzdrowiskowej w Jastrzębiej Górze – informuje Wiesława Karczewska, kierownik referatu inwestycji i gospodarki komunalnej Władysławowa.

Trwają również prace związane z budową brakującego odcinka ścieżki rowerowej przez Chałupy.

Tutaj przez lata ścieżka rowerowa prowadziła do Chałup następnie nie było wyodrębnionego pasa dla rowerzystów przez samą miejscowość – dodaje Wiesława Karczewska.

Prace mają zakończyć się do końca maja. To jednak nie wszystko, ponieważ gmina planuje kolejny odcinek w Jastrzębiej Górze – od ulicy Uzdrowiskowej do Obozowej. Na ten cel w 2019 roku przeznaczono 10 milionów złotych, z czego dofinansowanie wynosi ponad 6 milionów złotych.

Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24