06.04.2019 11:30 0 raz

Młodzież z Kosakowa pozna tajniki robotyki

Fot. Aktywne Kosakowo

Stowarzyszenie Aktywne Kosakowo we współpracy z Biblioteką Publiczną w Kosakowie zapraszają na zajęcia z robotyki dla dzieci i młodzieży w wieku 6–15 lat. Warsztaty będą się odbywać we wtorkowe i środowe popołudnia, w maju, w Bibliotece w Kosakowie.

Jak wyjaśniają organizatorzy warsztatów, mają one na celu popularyzację robotyki i przedmiotów technicznych wśród młodzieży gminy Kosakowo.

Chcemy zachęcić do przedmiotów i później studiów technicznych. Zajęcia mają być praktyczne, z wykorzystaniem wiedzy technicznej prowadzących, dzięki temu będą z pewnością uzupełnieniem wiedzy przekazywanej w szkole – opisują. – Wśród mieszkańców gminy Kosakowo znajduje się wiele rodziców oraz młodzieży, którzy byliby zainteresowani tego typu zajęciami. Dość często robotyka w postaci programowania w Scratchu, prostym języku programowania, pojawia się w szkołach. Jednak wyróżnikiem tych zajęć ma być to, że będą one przez trenerów, którzy z tematyką programowania i automatyki są związani od kilku lat i mają dość duże doświadczenie zawodowe.

Warsztaty odbędą się w miesiącach kwiecień – czerwiec w Bibliotece Publicznej gminy Kosakowo, w soboty w godzinach porannych. Zapisy na kursy zostaną uruchomione 8 kwietnia na tej stronie internetowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24