29.03.2019 08:00 3 mike

We Władysławowie stawiają na sport – powstanie nowa instytucja

Źródło: CKPiS/Facebook

Władysławowskie Centrum Kultury, Promocji i Sportu w obecnym kształcie będzie funkcjonować tylko do końca 2019 roku. W środę (27 marca) radni zadecydowali o utworzeniu nowej instytucji – Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ciągu najbliższych dni ma zostać rozpisany konkurs na dyrektora tej placówki.

Głównym celem wydzielenia kultury fizycznej z obecnej instytucji jest chęć sprawniejszego działania w tej dziedzinie, w szeroko pojętym zakresie. Będzie to organizacja imprez sportowych, ale również profilaktyka, edukacja, a także zarządzanie mieniem.

Radni podjęli taką decyzję, została podjęta stosowna uchwała. Podstawowym zadaniem nowej instytucji będzie prawidłowa realizacja procesów wychowania fizycznego, uprawiania sportu, rekreacji ruchowej, rehabilitacji na terenie gminy – wyjaśnia Wioleta Kowalska-Lewicka, zastępca kierownika Referatu Organizacyjno-Prawnego Urzędu Miejskiego we Władysławowie.

Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie – w obecnej formie i nazwie – do końca 2019 roku będzie działać na niezmienionych zasadach.

Kolejne kroki są podyktowane aktami ustawowymi. A zatem będzie musiała się zmienić nazwa instytucji oraz zakres jej działania. Nową jednostką będzie Centrum Kultury – dodaje Wioleta Kowalska-Lewicka.

Po podjęciu stosownej uchwały w najbliższych dniach zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dopiero nowo powołany dyrektor będzie mógł zarejestrować ośrodek i nadać mu status prawny.

Siedzibą nowego ośrodka sportu będzie Urząd Miejski we Władysławowie. Władze nie ukrywają jednak, że chcą, aby docelowo działał on na terenie planowanego ośrodka żeglarskiego. W 2016 roku udało się już pozyskać pod jego budowę sześć z ośmiu niezbędnych działek o powierzchni 2,6 hektara w dzielnicy Szotland. W ubiegłym roku informowaliśmy, że realizacja projektu nadal jest celem lokalnych władz.

Cały czas w planach mamy ośrodek żeglarski – potwierdza Wioleta Kowalska-Lewicka. – Będziemy dążyć do realizacji tych planów – podsumowuje.

Fot. archiwum/mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24