27.03.2019 11:15 7 PM

Najlepsi sportowcy Wejherowa 2018 roku wyróżnieni

Fot. Marek Trybański/TTM

Karatecy, piłkarze ręczni, futboliści czy pływak – wejherowscy sportowcy zostali nagrodzeni podczas uroczystej gali. Otrzymali wyróżnienia za zaangażowanie i sukcesy w swojej dziedzinie. Była to druga w historii edycja Wejherowskiej Gali Sportu.

We wtorek (26 marca) w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się Wejherowska Gala Sportu. Nagrody dla sportowców i działaczy wręczyli między innymi lokalni samorządowcy.

Wybór był bardzo trudny, bo tak naprawdę wszystkim należą się wyróżnienia. Każdy swoimi osiągnięciami, swoją działalnością, często zarażaniem swoją pasją innych, pociąganiem za sobą młodych ludzi, osiąga bardzo dużo. My skupialiśmy się na sukcesach roku 2018 – mówił Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Najlepszym trenerem Wejherowa 2018 roku został Mirosław Ellwart z Karate Klubu Wejherowo, który trenuje tę sztukę walki od 40 lat.

Jest to może kumulacja wszystkich sukcesów – skomentował swój sukces laureat.

Zawodnikiem roku został pływak Dominik Bielawa, który między innymi wywalczył mistrzostwo Polski na 50 m stylem klasycznym. Obecnie wejherowianin trenuje w klubie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Dominik nie mógł być na gali – jego czas pochłaniają treningi prawie 600 km od Wejherowa.

Drużyną roku 2018 zostali zawodnicy Gryfa Wejherowo, a najlepsze wydarzenie sportowe to według kapituły mecze piłki ręcznej Tytanów Wejherowo. To nie jedyna nagroda dla tej drużyny. Ich zawodnik, Radosław Sałata, został zwycięzcą w kategorii sportowa nadzieja Wejherowa.

Jest mi niezmiernie miło, że zostałem wyróżniony, ciężko na to pracuję. Jest to w bardzo dużej mierze zasługa naszego trenera. Wylewamy bardzo dużo litrów potu na treningu, co przekłada się na wyniki całej drużyny – zaznacza Radosław Sałata.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Druga edycja Wejherowskiej Gali Sportu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem sportowców i lokalnych działaczy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24