21.03.2019 14:35 1 Gol

Latocha Gniew jednym z ostatnich pięciu rywali Tytanów Wejherowo

Źródło: Tytani Wejherowo/Facebook

Do końca rozgrywek trwającego sezonu w II lidze szczypiorniaka pozostało jeszcze tylko pięć kolejek. Na finiszu pierwszym rywalem Tytanów Wejherowo będzie Agropom Latocha Gniew. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę (24 marca) w Gniewie.

Rywale Tytanów to drużyna mocno nieprzewidywalna. Potrafiła w tym sezonie wygrać z takimi zespołami, jak KPR Gryfino czy Szczypiorniak Gniezno, a przegrywała z outsiderami ligi (MKS Mosir Kętrzyn). Dla trenera Tytanów Piotra Rembowicza, liczy się jednak tylko zwycięstwo, nie zapominając przy tym o szacunku do rywala.

Jedziemy do Gniewa po trzy punkty, choć wiadomo, że może być różnie. Rywale to drużyna nieprzewidywalna, nie do końca wiadomo, w jakim składzie wyjdą i jak podejdą do meczu – uważa szkoleniowiec Tytanów. – Wiadomo, że będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony przed własną publicznością, dlatego to my musimy przejąć inicjatywę na boisku. Do meczu pozostały dwa treningi, więc będę w dalszym ciągu starał się wzmocnić formację defensywną, bo jeszcze nie wygląda to tak, jak bym sobie tego życzył. Na pewno mogę zapewnić, że do meczu podejdziemy profesjonalnie i będziemy walczyć od pierwszej minuty spotkania – dodaje Rembowicz.

W ostatnim meczu, przeciwko MKS Brodnica, urazu skręcenia kostki, nabawił się obrotowy drużyny, Robert Wicon, dlatego jego występ przeciwko drużynie Latochy będzie niemożliwy. Sam zawodnik zapewnia, że myślami będzie z drużyną.

Niestety, uraz, jakiego się nabawiłem w ostatnim spotkaniu, wyklucza mnie z gry w najbliższym meczu bądź dwóch. Na szczęście, z kostką jest wszystko w porządku, byłem na badaniu USG i nie jest zerwana, a jedynie opuchnięta – mówi Wicon. – Dostałem zalecenia rehabilitacji przez kilka tygodni i miejmy nadzieję, że szybko wrócę do gry. Bardzo żałuję, że nie mogę wspomóc drużyny w tym wyjazdowym meczu, ale będę im mocno kibicował. Liczę, wraz z moim doktorem, że w kolejnym meczu, z liderem tabeli USAR-em Kwidzyn, będę mógł już wystąpić.

Początek niedzielnego meczu w Gniewie o godzinie 15:00. Na pięć kolejek przed zakończeniem ligi wejherowscy Tytani z 54 punktami zajmują bezpieczne drugie miejsce. Zespół Latochy Agropomu Gniew ma na koncie 21 punktów i plasuje się na dziesiątym miejscu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24