13.03.2019 11:09 2 raz

Przekraczali dozwoloną prędkość, przewozili dzieci bez pasów

Fot. archiwum TTM

Piraci drogowi, nieodpowiedzialni kierowcy, pasażerowie i, niestety, rodzice. To obraz zmotoryzowanych mieszkańców Pomorza, jaki wyłania się po policyjnej akcji „Prędkość”.

Przez dwa dni, 9 i 10 marca, niemal pół tysiąca pomorskich policjantów prowadziło działania „Prędkość”. W tym czasie 613 razy zatrzymanie do kontroli pojazdu było spowodowane przekroczeniem dopuszczalnej prędkości przez kierowcę. W wyniku tego wykroczenia doszło do dwóch wypadków, w których cztery osoby zostały ranne. Na szczęście nikt nie zginął.

Wzmożone kontrole doprowadziły do ujawnienia dziewięciu osób poszukiwanych – podsumowują stróże prawa z Pomorza. – Niestety, kierowcy nadal bagatelizują przepisy związane z korzystaniem z pasów bezpieczeństwa. 51 kierowców oraz dwóch pasażerów zdecydowało się na jazdę bez zapiętych pasów. W dwóch przypadkach skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się rodzice, którzy przewozili dzieci bez wymaganych urządzeń – podkreślają.

Jak zapowiadają policjanci, działania, których celem jest zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu m.in. nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, będą kontynuowane.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24