04.03.2019 13:54 0 Gol

Stolem na remis, Orkan bez punktów, a Wikęd pauzował

Od remisu rundę wiosenną IV ligi rozpoczął Stolem Gniewino. Gorzej wypadł rumski Orkan, który u siebie przegrał z Jantarem Ustka.

Po zimowej przerwie na ligowe boiska powróciły drużyny z IV ligi. W inauguracyjnej kolejce Stolem Gniewino o pierwsze wiosenne punkty walczył na wyjeździe z Gedanią Gdańsk. W 65. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze po bramce Pawła Deji. Podopiecznym trenera Tomasza Dołotki udało się wyrównać niecałe 20 minut później, za sprawą gola zdobytego przez Mateusza Wachowiaka.

Natomiast Orkan Rumia musiał uznać wyższość Jantara Ustki. Po pierwszej połowie goście prowadzili 1:0 po trafieniu Kamila Wójcika. Po zmianie stron Orkan doprowadził do wyrównania. W 53. minucie na 1:1 gola strzelił Dawid Kowalski, ale to zawodnicy Jantara mieli tego dnia ostatnie słowo. W 65. minucie zwycięskiego, jak się później okazało, gola zdobył Maciej Dawid.

W tej kolejce pauzował Wikęd Luzino.

W okresie od stycznia do marca rozegraliśmy sześć sparingów, m.in. z takimi zespołami, jak Radunia Stężyca, Stolem Gniewino czy Orkan Rumia. W sumie dwa sparingi zakończyły się zwycięstwem naszego zespołu, w jednym zremisowaliśmy, a w trzech przegraliśmy – mówi Paweł Radecki, trener luzinian.

W przerwie zimowej z Wikędem pożegnał się Sebastian Kowalski, który przeszedł do Aniołów Garczegorze. Natomiast kilku podstawowych zawodników odniosło kontuzję i nie trenowali regularnie.

Marcin Maszota zerwał więzadło krzyżowe i nie wystąpi w tym sezonie, Paweł Czoska naderwał więzadło poboczne i stracił cały okres przygotowawczy. Kilku doświadczonych zawodników borykało się ze starymi urazami, co ograniczało ich możliwości treningowe – opowiada Radecki.

Kontuzje jednych dały możliwość innym zawodnikom na pokazanie się. Skorzystali na tym przede wszystkim wychowankowie klubu, którzy na wiosnę mają uzupełniać kadrę pierwszego zespołu. Szczególnie dobrze zaprezentowali się Marcin Kędziora (rocznik 2000) Paweł Selonke i Wiktor Droździel (obaj rocznik 2002).