20.02.2019 09:24 0 Gol

W Luzinie w 2019 roku czeka na nas 100 imprez sportowych

Fot. GOSRiT Luzino

Sportowcy i pasjonaci sportu w gminie Luzino na nudę nie mogą narzekać. W tym roku GOSRiT planuje zorganizować około 100 imprez sportowo-rekreacyjnych. "Do tego nasi sportowcy uczestniczyć będą w ponad 250 meczach piłkarskich" – dodaje Piotr Klecha, dyrektor luzińskiego ośrodka.

Piłka nożna chłopców i dziewcząt (łącznie 19 drużyn, z których 10 zgłoszonych jest do rozgrywek ligowych), tenis stołowy, siatkówka dziewcząt, sekcja sportów walki koluchstyl, Aktywny Senior, samoobrona dla kobiet, kickboxing, Akademia Piłkarska Karola Piątka, biegi na orientację i długodystansowe – to tylko część sekcji i aktywności fizycznych jakie oferuje Gminny Ośrodek Sportu Rekreacji i Turystyki w Luzinie z których korzysta ponad 500 dzieci i 250 dorosłych.

W naszej ofercie staramy się dotrzeć do każdego środowiska. Stąd stałym elementem są zawody i treningi dla przedszkolaków, ministrantów, rodziców, sponsorów, turnieje piłkarskie dla OSP, zajęcia dla seniorów, kobiet – dodaje Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino. – Na luzińskiej hali sportowe zajęcia mają również podopieczni Świetlicy Integracyjnej „Skrzydła Anioła”, gdzie zwieńczeniem ich zmagań jest odbywająca się w tym roku po raz jedenasty Kaszubska Paraolimpiada. Jeśli chodzi o zupełnie nowe działania to oprócz Samoobrony dla kobiet chcielibyśmy rozpocząć zajęcia sportowej dla dzieci w każdym sołectwie naszej gminy. Liczymy, że uda się nam pozyskać na te działania nowe środki i ten plan będziemy mogli jak najszybciej zacząć realizować – mówi dyrektor.

A plany luziński ośrodek jak co roku ma ambitne. W 2019 roku GOSRiT planuje zorganizować około 100 imprez sportowo-rekreacyjnych. Niedługo zakończą się zmagania w dziesiątej edycji Kaszub Cup oraz Luzińskiej Lidze Halowej.

Sezon halowy zakończy jubileuszowy Turniej Nadzieje Polskiej Piłki im. Marszałka Macieja Płażyńskiego, który odbywać się będzie na początku marca. W tej imprezie rywalizować będą jak zawsze najmłodsi, tym razem rocznik 2011 i 2012. Impreza współorganizowana jest z AP Karola Piątka – wyjaśnia Klecha.

W marcu dużym wydarzeniem będzie Rajd Rowerowy, MTB Pomerania. Pod koniec tego miesiąca i na początku kwietnia ruszą zmagania ligowych drużyn z Luzina.

W tym roku zgłoszonych mamy do nich 14 drużyn w tym IV ligowy i A-klasowy Wikęd Luzino, 10 drużyn juniorskich i kobiecych GOSRiT Luzino oraz najmłodszych zawodników Akademii Piłkarskiej Karola Piątka – wylicza dyrektor GOSRiT. – W tym czasie zmagania na boiskach rozpoczną również zawodnicy Luzińskiej Ligi Sołeckiej, którzy nie przerwanie od 18 lat rywalizują w tych unikatowych rozgrywkach. Warto dodać, że jest to jedyna tego typu liga na Pomorzu, która co niedziele aktywizują lokalną społeczność.

Oprócz zmagań ligowych w pierwszym półroczu 2019 roku odbędzie się jeszcze kilka dużych imprez, są to min.: majowy bieg „Luzińska 10”, XX Turniej o Puchar Wójta Gminy Luzino dla drużyn soleckich, „Spartakiada Przedszkolaków”, czerwcowa „XI Kaszubska Paraolimpiada”, sierpniowe „Mistrzostwa Europy w Kaszubską Baśkę”. Ponadto odbędą się też m.in. Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Turniej o Puchar Wójta w tenisie stołowym, cykl ogólnodostępnych imprez w oparciu o boisko Orlik w Luzinie i Orlik w Kębłowie oraz turnieje dla „Dzikich Drużyn”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24