19.02.2019 13:40 0 PM/Grzegorz Renusz

Nowy budynek puckich strażaków już stoi. Rusza drugi etap rozbudowy

Fot. Marek Trybański/TTM

W nowym budynku nie ma słynnego strażackiego ześlizgu, ale jest za to zaplecze socjalne i nowa infrastruktura. Rusza drugi etap rozbudowy remizy puckich strażaków. Inwestycja po raz kolejny została wsparta środkami z budżetu państwa.

Rozpoczęta w ubiegłym roku modernizacja dotyczy części garażowej i socjalnej. Ma przede wszystkim przełożyć się na szybkość działania strażaków z puckiej komendy.

Do tej pory strażacy przebywali w innym budynku, a wozy bojowe były w drugim. W trakcie wyjazdu musieli biec przez plac, co wydłużało dość znacznie czas wyjazdu – podkreśla mł. bryg. Andrzej Borkowski, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pucku.

Zakończył się już pierwszy etap rozbudowy, a obecnie trwa postępowanie przetargowe dotyczące drugiej części realizacji, w ramach której postawiono już nowy, trzykondygnacyjny budynek. Co można w nim znaleźć?

Pięć boksów garażowych, jeden boks na samochód operacyjny, cztery na samochody ciężarowe ratowniczo-gaśnicze, w tym podnośnik hydrauliczny. Sypialnie i szatnie dla strażaków, pomieszczenie stanowiska kierowania komendanta powiatowego, pomieszczenia dla dowództwa, sala gimnastyczna i do tego jeszcze zaplecze techniczne – wylicza Andrzej Borkowski.

Sam pierwszy etap kosztował ponad 3,3 mln zł i niemal w całości był sfinansowany z budżetu centralnego. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami z Urzędu Wojewódzkiego, puccy strażacy mogą być już pewni także kolejnych 920 tys. zł od państwa na dokończenie inwestycji.

Strażacy z nowego obiektu mają zacząć korzystać już po wakacjach, natomiast oficjalne otwarcie zaplanowano na przyszły rok, na jubileusz 100-lecia zaślubin Polski z morzem.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24