19.02.2019 12:02 0 mike/KPP Puck

Prowadził bez uprawnień i pod wpływem narkotyków

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum TTM

Policjanci z puckiej komendy zatrzymali 24-latka, którego zachowanie wydało im się dziwne. Ich podejrzenia były słuszne – mężczyzna wsiadł „za kółko” pod wpływem narkotyków. Ponadto okazało się, że cofnięto mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Oba przestępstwa są zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (15 lutego). Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku patrolowali rejon służbowy na terenie gminy Puck. W tym czasie zauważyli kierowcę volkswagena, którego zachowanie mogło budzić wątpliwości. Postanowili zatem zatrzymać go do kontroli. Ich podejrzenia okazały się zasadne.

Okazało się, że znajduje się on pod wpływem narkotyków, co potwierdziło badanie przeprowadzone przez mundurowych. Ponadto w trakcie kontroli wykazano, że 24-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami wydane decyzją właściwego organu – podają kryminalni z Pucka.

Mężczyzna został przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie pobrano mu krew do analizy. Jego samochód zabezpieczono na parkingu policyjnym.

Zarówno prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających, jak i poruszenia się autem bez stosownym uprawnień to przestępstwa, za które można trafić na dwa lata do więzienia. O tym zadecyduje pucki sąd.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24