16.02.2019 15:30 0 raz

Puck: Pomogą wybrać odpowiedni zawód dla każdego

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Obecnie – w czasach rynku pracownika – coraz łatwiej można znaleźć pracę. Sztuką może być wybór zawodu. A w tym pomagać ma pucki Klub Integracji Społecznej.

"Sprawdzanie predyspozycji zawodowych może nas uchronić przed popełnieniem błędów w chwili wybierania zawodu. Klub Integracji Społecznej umożliwia przeprowadzenie darmowych testów, warsztatów i analiz potencjału" – czytamy w najnowszym biuletynie informacyjnym Pucka.

Każdy z nas w różnych momentach swojego życia musi się zastanowić, w co zaangażować swoją energię życiową. Gdy wybieramy szkołę, gdy szukamy pracy, gdy tracimy pracę, gdy czujemy, że coś chcemy w życiu zmienić… Czy powinnam pracować z ludźmi, czy raczej z liczbami? Czy na stanowisku kierowniczym czy raczej pomocniczym? Czy moje pasje mogą przerodzić się w pracę? Jest wiele pytań, które warto sobie zadać, rozważając podjęcie pracy, wolontariatu czy szkoleń – wyjaśnia Monika Chabior, koordynator rewitalizacji centrum Pucka.

I dodaje, że momenty braku motywacji zdarzają się w każdej pracy, ale źle dobrana praca może prowadzić do obniżenia poczucia własnej wartości i ogólnego zniechęcenia.

Dlatego warto zwrócić się ku prostym sposobom opracowanym przez specjalistów, które pomogą nam dokonać oceny własnego potencjału. W Klubie Integracji Społecznej, mieszczącym się w ratuszu przy Starym Rynku 1, prowadzone są warsztaty i spotkania indywidualne poświęcone aktywizacji zawodowej. Podczas warsztatów „Ja na rynku pracy”, które odbywają się w każdy poniedziałek, omawiamy poszczególne aspekty funkcjonowania na rynku pracy: profil zawodowy, style komunikacji, funkcjonowanie w grupie, itp. Następnie zastanawiamy się, jak nowozdobytą wiedzę przełożyć na perspektywę aktywności społecznej i zawodowej – mówi cytowana w biuletynie Chabior, która prowadzi warsztaty.

I zaprasza mieszkańców Pucka, zwłaszcza osoby niepracujące zawodowo z terenu rewitalizowanego. Żeby wziąć udział w warsztatach, należy się zgłosić. Zapisy są prowadzone codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–17:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24