12.02.2019 09:47 0 Gol

Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe wspiera młode talenty

Fot. archiwum prywatne

Szkolenie sportowe dla utalentowanych dzieci i młodzieży, w tym finansowanie wyjazdów na turnieje czy zakup sprzętu – to zakłada „Projekt2020PF – wspieramy młode talenty”, który powstał z inicjatywy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Rozmawiamy z Rafałem Karczem, prezesem Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Na czym polega „Projekt2020PF – wspieramy młode talenty”?

„Projekt 2020PF – wspieramy młode talenty” zakłada prowadzenie szkolenia sportowego dla utalentowanych dzieci i młodzieży. Na start zakładamy, że będą to kickbokserzy z Wejherowa i Luzina. Jednak jeśli program „wypali”, nie będziemy ograniczać się tylko do nich. Zakłada też finansowanie im tego szkolenia, przede wszystkim wyjazdów na turnieje, zakup sprzętu oraz strojów, jak również poprawę infrastruktury i warunków treningowych dla sportów walki w powiecie.

W nazwie projektu widzimy rok 2020. Co on oznacza?

2020 to rok, kiedy pierwsi adepci tego programu wystartują w zawodach. Mam nadzieję, że będą to MP kadetów. Wierzę, że będzie to dwójka lub więcej osób, które już teraz rozpoczęły dodatkowe treningi przygotowawcze w ramach naszego projektu w Luzinie. Szkolenie będzie ukierunkowane z naciskiem na formule walki pointfighting, ale nie tylko. Planujemy szkolić zawodników w innych formulach walki. Później, nawet w formułach pełnokontaktowych, jak popularne K1 rules. Projekt będzie funkcjonował długofalowo, nie tylko do 2020 roku. Rok 2020 to czas sprawdzianu dla nas i młodych adeptów, którzy wystartują na swoich pierwszych poważnych zawodach.

Projekt zakłada limit uczestników?

Na razie nie myśleliśmy nad tym, jaki będzie limit uczestników. Póki co, do projektu wybraliśmy szczególnie uzdolnione sportowo dzieci i młodzież z naszego klubu. W miarę pozyskiwania funduszy będziemy poszerzać reprezentację projektu.

Skąd będziecie czerpać fundusze?

Fundusze chcemy pozyskiwać na ten cel od samorządów w ramach dotacji, ze środków ministerialnych, od sponsorów, zbiórka na pomagam.pl oraz utworzony przy stowarzyszeniu Klub 100, który zakłada członkostwo i wsparcie projektu kwotą 2 zł dziennie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24