12.02.2019 08:10 2 mike/UM Puck

Puck: Po centrum miasta pojedziemy tylko objazdami

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Od poniedziałku (11 lutego) obowiązuje zmieniona organizacja ruchu w centrum Pucka. Przyczyną jest rozpoczęcie budowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ulicy Nowy Świat, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Męczenników Piaśnicy do alei Lipowej. Na czas robót wspomniany fragment drogi będzie zamknięty dla ruchu. To samo dotyczy ulicy Męczenników Piaśnicy.

Póki co, trzeba zapomnieć o jeździe „na pamięć” po ulicach Pucka. Aby dotrzeć do ulic 1 Maja, 12 Marca, szpitala, urzędu miasta, Wydziału Ksiąg Wieczystych, rynku, fary, portu rybackiego, ulic Jana III Sobieskiego i Sambora, trzeba skorzystać z objazdu. Ten będzie wytyczony ulicami Wojska Polskiego, Przebendowskiego, aleją Lipową i ulicą 1 Maja.

Źródło: UM Puck

Nadal obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu na ul. Sambora. Na odcinku od ul. Jana III Sobieskiego do ul. Męczenników Piaśnicy stała się ona dwukierunkowa i obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Jedynie dla mieszkańców będzie możliwy dojazd do swoich posesji na zamkniętych fragmentach ulic. Pozostała organizacja ruchu nie uległa zmianie – informuje pucki magistrat.

Od poniedziałku zmieniła się też trasa puckiej linii autobusowej. Czasowo nieczynne będą przystanki przy urzędzie miasta (nr 19) i na placu Obrońców Wybrzeża (nr 20).

Autobus od przystanku Nowy Świat (nr 18) wraca ulicami Al. Lipową, Przebendowskiego i Wojska Polskiego w stronę ronda im. Macieja Płażyńskiego, w celu kontynuowania trasy w kierunku do ulicy Wejherowskiej. Zmiana trasy nie spowoduje zmiany rozkładu jazdy na pozostałych przystankach – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta Puck.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24