11.02.2019 13:05 0 Gol

Rumska PZS nr 1 najlepsza w generalce powiatowych zmagań w halowej lekkoatletyce

Fot. archiwum PZPOW

Aż 11 medali podczas XVII Powiatowej Licealiady w halowej lekkoatletyce wywalczyła reprezentacja PZS nr 1 w Rumi. Taki wynik pozwolił rumskiej szkole zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Ponad 200 zawodników z powiatu wejherowskiego wzięło udział w XVII Powiatowej Licealiadzie w halowej lekkoatletyce, która odbyła się w hali rumskiego MOSiR-u. Łącznie wystartowało sześć szkół.

Ta dyscyplina sportowa jest punktowaną dyscypliną w sportowej klasyfikacji szkół powiatu wejherowskiego w ramach Powiatowej Licealiady – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie. – W całej historii naszych zawodów startowało wielu medalistów Mistrzostw Polski, Europy oraz Świata, m.in. Marta Jeschke, jedna z najlepszych polskich sprinterek, i Marcin Chabowski, jeden z najlepszych biegaczy długodystansowych w Polsce – dodaje dyrektor.

Największe powody do radości mieli reprezentanci PZS nr 1 w Rumi. Uczniowie zdobyli łącznie 11 medali, w tym cztery złote, cztery srebrne i trzy brązowe. Taki wynik pozwolił im na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Wyniki

Dziewczęta

Bieg na 30 metrów

  1. Weronika Zmarzła – PZS nr 1 w Rumi – 4,55 s

  2. Martyna Piekut – PZS nr 4 w Wejherowie – 4,61 s

  3. Barbara Grzybek – PZS nr 1 w Rumi – 4,65 s

Skok wzwyż

  1. Patrycja Gajewska – PZS nr 2 w Wejherowie – 158 cm

  2. Magdalena Konkel – PZS nr 1 w Rumi – 155 cm

  3. Martyna Kurkowska – PZS nr 1 w Rumi – 150 cm

Skok w dal z miejsca

  1. Magdalena Konkel – PZS nr 1 w Rumi – 237 cm

  2. Weronika Sapińska – PZS nr 1 w Rumi – 237 cm

  3. Julia Rompza – PZS nr 4 w Wejherowie – 225 cm

Pchnięcie kulą

  1. Zuzanna Syldatk – PZS nr 1 w Rumi – 8,52 m

  2. Weronika Świderska – PZS nr 1 w Rumi – 8,41 m

  3. Natalia Patschull – PZS nr 1 w Rumi – 8,38 m

Bieg na 600 metrów

  1. Dominika Dopke – PZS nr 4 w Wejherowie – 1,51,04 min

  2. Kamila Domarus – PZS nr 4 w Wejherowie – 1,54,36 min

  3. Sandra Rogala – PZS nr 2 w Wejherowie – 1,57,35 min

Chłopcy

Bieg na 30 metrów

  1. Damian Synowiecki – PZS nr 3 w Wejherowie – 4,08 s

  2. Jakub Krężel – PZS nr 3 w Wejherowie – 4,11 s

  3. Filip Freitag – PZS nr 4 w Wejherowie – 4,14 s

Skok wzwyż

  1. Sebastian Pikron – PZS nr 2 w Wejherowie – 170 cm

  2. Jakub Kreft – PZS nr 1 w Rumi – 165 cm

  3. Bartosz Łaga – PZS nr 2 w Wejherowie – 165 cm

Mikołaj Bargański – PZS nr 4 w Wejherowie – 165 cm

Skok w dal z miejsca

  1. Przemysław Kleina – PZS nr 2 w Wejherowie – 292 cm

  2. Piotr Ellwart – PZS nr 1 w Wejherowie – 286 cm

  3. Damian Synowiecki – PZS nr 3 w Wejherowie – 285 cm

Pchnięcie kulą

  1. Jakub Gruba – PZS nr 2 w Rumi – 11,23 m

  2. Michał Drewa – PZS nr 4 w Wejherowie – 11,05 m

  3. Michał Kloka – PZS nr 3 w Wejherowie – 10,98 m

Bieg na 1000 metrów

  1. Grzegorz Żurek – PZS nr 1 w Rumi – 2,53,97 min

  2. Rafał Śmielak – PZS nr 1 w Wejherowie – 2,57,71 min

  3. Kamil Trocki – PZS nr 1 w Wejherowie – 2,59,58 min


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24