11.02.2019 11:00 0 PM

Silny wiatr na Pomorzu. Na Bałtyku sztorm

Fot. Jarosław Jankowski

Na Pomorzu jest wietrznie i deszczowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe. Na północy kraju przewiduje się bardzo silny wiatr, który ma utrzymywać się do nocy.

Synoptycy zapowiadają, że zacznie wiać w poniedziałek (11 lutego) około godziny 15:00. Taka pogoda ma utrzymać się do nocy, a sztorm na Bałtyku jest zapowiadany do wtorku (12 lutego) rano.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h z północnego-zachodu – informuje IMGW.

Meteorolodzy ostrzegają również przed sztormem. Do wtorku rano na Bałtyku będzie sztorm o sile do 9 stopni w skali Beauforta. Wydano też ostrzeżenia hydrologiczne.

W związku z topnieniem pokrywy śnieżnej i prognozowanymi opadami przewiduje się na rzekach uchodzących do Zalewu Wiślanego wzrosty poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych – informuje IMGW.

Służby apelują do mieszkańców, zwłaszcza wybrzeża Zatoki Puckiej i Gdańskiej, by parkować pojazdy z dala od drzew, a także zabezpieczyć przydomowe ozdoby i przedmioty przed działaniem silnego wiatru.

Sprawdź aktualną pogodę, dzięki naszym kamerom.

Sprawdź aktualną prędkość i kierunek wiatru:


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24