04.02.2019 12:40 0 Gol

Z sześcioma juniorami w składzie Wikęd wygrywa swój drugi sparing

Z sześcioma juniorami w składzie Wikęd Luzino wygrał swój drugi mecz kontrolny. W Cetniewie podopieczni trenera Pawła Radeckiego pokonali MKS Władysławowo 4:3.

W tym meczu nie mogła zagrać sześciu zawodników, którzy w zeszłej rundzie byli etatowymi zawodnikami pierwszej jedenastki. Była to dobra okazja do pokazania się dla innych zawodników, zwłaszcza juniorów – mówi Paweł Radecki, trener Wikędu Luzino.

Pierwsza połowa meczu Wikędu z MKS-em to w dużej mierze gra błędów i niedokładności.

Mimo tego nasza drużyna potrafiła kilka razy ciekawie rozegrać akcję. Emocje pojawiły się pod koniec pierwszej połowy, gdy to nasza drużyna zdobyła dwie bramki – relacjonuje Radecki.

Pierwszą po dobrze wykonanym rzucie wolnym zdobył Maciej Borski. Zaraz potem Dawid Zadrowski wykorzystał świetne podanie wracającego do normalnej dyspozycji Jakuba Tobiaskiego. Przed przerwą gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem. Warto podkreślić, że w środku pola luzinian zagrał 16-letni Kacper Bornowski dla którego była to pierwsza okazja do gry w wyjściowym składzie.

Po przerwie trener Paweł Radecki dokonał licznych zmian – jednej wymuszonej, gdyż kontuzji doznał Dominik Składowski i w bramce musiał stanąć zawodnik z pola. Druga połowa to spora przewaga gospodarzy, którzy starali się wykorzystać przewagę fizyczną nad bardzo odmłodzonym składem Wikędu. W drugich 45 minutach padły cztery bramki, z czego jedną zdobyli zawodnicy z Luzina. Bardzo dobre zagranie z rzutu wolnego wykonanego przez 16-letniego Pawła Selonke wykorzystał pięknym uderzeniem z głowy Daniel Lisowski.

Skład w I połowie

Składowski – zawodnik testowany, Lisowski, Dąbrowski, Kożyczkowski, Tobiaski, Bornowski, Zadrowski, Borski, Michałek, Kędziora

Skład w II połowie

Dąbrowski – Borski (Wolski), Lisowski, Landowski, zawodnik testowany, Bank, Zadrowski (Mienik), Selonke, Michałek (Kędziora), Droździel, Rutkowski