30.01.2019 11:34 1 Dariusz Jankowski, rzecznik prasowy Tytani Wejherowo

Tytani chcą zwycięstwa we własnej hali

Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo po wyjazdowym zwycięstwie 27:19 z KS Szczypiorniakiem Gniezno tym razem powalczą o ligowe punkty we własnej hali. W 15. kolejce II ligi, w sobotę (2 lutego) podejmą zespół MKS Mosir Kętrzyn. Rywal, z którym przyjdzie się zmierzyć żółto-czerwonym, zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w lidze z sześcioma punktami na koncie.

Kętrzynianie wygrali dotychczas zaledwie dwa spotkania, przegrywając w pozostałych dwunastu. Dodajmy, że na wyjeździe nie odnieśli w tym sezonie jeszcze zwycięstwa, dlatego to Tytani będą faworytami w sobotnim spotkaniu.

To, że Mosir zajmuje takie, a nie inne miejsce, nie zezwala nam lekceważyć rywala. Na pewno nie pozwolę na takie myślenie moim zawodnikom. W sporcie zdarzają się różne rzeczy, dlatego musimy być skoncentrowani od pierwszej minuty. Mam nadzieję, że moja drużyna wypracuje sobie przewagę punktową, a wtedy chciałbym dać zagrać młodszym zawodnikom, aby ogrywali się w ligowych bojach. Jak będzie, to zobaczymy podczas meczu – podkreślił Piotr Rembowicz, trener Wejherowian.

Zawodnicy odbędą jeszcze trzy jednostki treningowe, podczas których będą pracować m.in. nad szybszym rozgrywaniem piłki.

Musimy przećwiczyć przede wszystkim dokładne wyprowadzenie kontry z połowy boiska, bo w ostatnim meczu, przez błędy, nie zdobyliśmy kilku bramek. Mam jeszcze kilka zastrzeżeń do zawodników, które będziemy starali się poprawić na treningach, aby w sobotę zagrać na lepszym poziomie – dodaje szkoleniowiec Tytanów.

Początek sobotnich zawodów o godzinie 18:00 w hali wejherowskiej samochodówki (ul. Sobieskiego 344). Wszystkich serdecznie zapraszamy. Wstęp jak zawsze jest darmowy.