12.01.2019 14:58 5 raz

Nastolatki pod kołami, policja apeluje!

Archiwum

Na początku zeszłego tygodnia doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Potrącone zostały dwie młode osoby. W tej sprawie pucka policja opublikowała apel do użytkowników dróg, o zachowanie szczególnej ostrożności w zimowy czas

Do zdarzenia doszło 8 stycznia około godziny 15:00. Dyżurny puckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie W213 w gminie Krokowa. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierował policjantów ruchu drogowego.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, wyjaśniali okoliczności oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia – poinformowała sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. - Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 21-letni kierujący seatem jadąc z Krokowej w kierunku Starzyna nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych, w wyniku czego potrącił dwie 16-letnie mieszkanki gminy Puck.

Potrącane dziewczyny z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala w Wejherowie. Jak się okazało, kierowca był trzeźwy.

Apelujemy do pieszych i kierujących ! W okresie trudnych warunków atmosferycznych, przy szybko zapadającym zmroku oraz ograniczonej opadami czy mgłą widoczności, zachowajmy szczególną ostrożność! – proszą puccy stróże prawa. - Kierujący, którzy zbliżają się do przejścia dla pieszych niech zwolnią, natomiast piesi, nawet jeśli znajdują się na przejściu, gdzie mają pierwszeństwo, niech zwracają baczną uwagę na nadjeżdżające pojazdy, bowiem to oni, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo! Za każdym razem upewniajmy się czy możemy bezpiecznie przekroczyć jezdnię i czy kierujący na pewno nas zauważył!

Przypomnijmy, za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawiania wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24