11.01.2019 10:34 0 Gol

Uczniowie z powiatu wejherowskiego rywalizować będą w 'Królowej Sportu'

Fot. archiwum PZPOW Wejherowo

Biegi, skoki w dal i wzwyż oraz rzut piłką lekarską – to konkurencje, z którymi podczas poniedziałkowych (14 stycznia) Powiatowych Igrzyskach Dzieci w halowej lekkoatletyce będą musieli się zmierzyć uczniowie z powiatu wejherowskiego. Zawody odbędą się w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie.

To będą nasze wewnętrzne zawody, które mają sprawdzić poziom naszych uczniów i przygotować ich do wiosennej rywalizacji w zawodach lekkoatletycznych – mówi Bartłomiej Woźniak z Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Powiatowe Igrzyska Dzieci w halowej lekkoatletyce odbędą się w najbliższy poniedziałek (14 stycznia) w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie. Sportowe zmagania rozpoczną się o godz. 9:00 i potrwają do godz. 13:00. Wstęp jest bezpłatny.

Każda ze szkół podstawowych z powiatu wejherowskiego wystawi po pięciu swoich reprezentantów, którzy rywalizować będą w pięciu konkurencjach, czyli bieg sprinterski na dystansie 30 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłką lekarską oraz biegi na dystansach 600 m dziewczynki i 800 m chłopcy – informuje Woźniak.

Dodajmy, że w nadchodzącym tygodniu to nie jedyna sportowa rywalizacja, jaka czeka na uczniów z Ziemi Wejherowskiej. We środę (16 stycznia) na basenie MOSiR Rumia odbędą się Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym. Natomiast w piątek (18 stycznia) w redzkiej SP nr 4 zobaczymy zmagania w halowej lekkoatletyce klas III–IV szkół podstawowych w Powiatowych Igrzyskach Dzieci.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24