04.01.2019 13:00 36 mike/OSP Chłapowo

W Sylwestra stracili dach nad głową. Każdy może pomóc w odbudowie domu

Fot. OSP Jastrzębia Góra/Facebook

Niestety, nie wszyscy będą radośnie wspominali powitanie 2019 roku. W sylwestrowo-noworoczną noc dwie rodziny z Chłapowa straciły dach nad głową. W zbiórkę środków na odbudowę niszczonego domu włączyła się lokalna społeczność, ale każdy może dorzucić swoją cegiełkę.

Chociaż noc sylwestrowa w powiecie puckim upłynęła dość spokojnie, w Chłapowie przy ulicy Zagrodowej wybuchł pożar, który zniszczył budynek bliźniaczy. Mieszkały w nim dwie rodziny z małymi dziećmi. Do zdarzenia doszło kilka minut po północy (1 stycznia). Najprawdopodobniej przyczyną tragedii był wybuch petardy.

Po przybyciu na miejsce akcji zastano mocno rozwinięty pożar poddasza w jednej z części budynku. Wprowadzono dwie roty do wnętrza budynku w celu zlokalizowania źródła ognia, a także wykonano oświetlenie terenu akcji. Po przybyciu kolejnych sił i środków podano kolejne prądy wody z zewnątrz z drabin, przygotowano punkt medyczny, a także przystąpiono do budowy linii zasilających z hydrantów. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, utrudniony dostęp do pomieszczeń, ogień przedostał się do drugiej części budynku. Działania zakończono o godzinie 10:00 – relacjonują druhowie z OSP Chłapowo.

Ostatecznie pożar strawił dach, poddasze i część piętra budynku bliźniaczego. Pozostałe pomieszczenia mieszkalne zostały zalane wodą podczas akcji ratowniczej, co spowodowało dalsze straty materialne. Obecnie dach budynku wymaga kompletnej wymiany. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, w każdej chwili może on runąć.

Zebrana pomoc finansowa zostanie przeznaczona w pierwszej kolejności na konstrukcję dachu wraz z pokryciem dachowym, wełnę mineralną, folię, okna. Następnie na płyty gipsowe, cekol, farby, wykładziny, meble – informują organizatorzy zbiórki.

Każdy, kto zechce wesprzeć poszkodowane rodziny, może to zrobić poprzez wpłatę datku w dowolnej kwocie pod tym linkiem. Liczy się każda złotówka!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24