01.01.2019 10:00 9 PM

W styczniu będą zmiany w kursowaniu autobusów MZK

Fot. archiwum

W styczniu na mieszkańców Redy czekają zmiany w kursowaniu autobusów miejskich. Chodzi o budowę węzła integracyjnego i utrudnienia związane z inwestycją, które będą dotyczyły okolic tamtejszego dworca PKP. Od 7 stycznia w związku z pracami drogowymi, zostanie wyłączona możliwość wjazdu na teren dworca. W związku z tym zmianie ulegną też rozkłady jazdy, a przystanki początkowe i końcowe linii 8, 17, 18 i 19 zostaną przeniesione. Oprócz tego zmieni się także trasa linii nr 7.

Przystanek końcowy i początkowy dla linii 8, 18 i 19 zostaje przeniesiony w zatokę przy DK6 na przystanek „Reda Gdańska Dworzec PKP 02”.

Przystanek końcowy i początkowy „Reda Dworzec PKP 05” zostaje przeniesiony w zatokę przy ulicy Młyńskiej. Zmianie ulega także częściowo trasa linii. W kierunku „Reda Cmentarz” autobus pojedzie dalej ulicą Młyńską do przystanku „Reda Młyńska 01”, a sam przystanek zostanie przeniesiony w zatokę przy ulicy Młyńskiej przed rondem na ulicy Obwodowej. W kierunku powrotnym autobus pojedzie trasą bez zmian do przeniesionego na ulice Młyńską przystanku „Reda Dworzec PKP 05”.

Źródło: MZK

Od 8 stycznia 2019 roku linia nr 7 będzie funkcjonowała na częściowo zmienionej trasie obejmując swym zasięgiem Zibertowo i Gościcino. Poniżej znajdują się szczegóły.

Źródło: MZK

Ze zmianami można się również na www.mzkwejherowo.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24