22.12.2018 10:33 0 Kwt/TTM

Szkoła w Luzinie ma nową halę

fot. TTM

Gmina Luzino może poszczycić się kolejnym obiektem sportowym. W czwartek (20 grudnia) nastąpiło otwarcie nowej hali przy Szkole Podstawowej nr 1 w Luzinie. Obiekt ma być on dostępny nie tylko dla uczniów.

Nowa hala sportowa, która powstała przy Szkole Podstawowej nr 1 w Luzinie kosztowała około 7 milionów 300 tysięcy złotych.

  • Na terenie hali znajduje się cały węzeł, dwie szatnie, sanitariaty, znajdują się tu dwie salki do gimnastyki korekcyjnej i do tańca - wyjaśnia Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

Dla szkoły i jej uczniów oddanie do użytku nowej hali to spory krok do przodu w dziedzinie wychowania fizycznego.

  • Nastąpi duża poprawa warunków, w tej chwili mamy 850 uczniów, a tylko małą niepełnowymiarową salę i pomieszczenie zaadaptowane do zajęć wychowania fizycznego. Teraz dzieci będą mogły korzystać z tej dużej i pięknej hali, a ta mała sala będzie tylko takim uzupełnieniem - informuje Dariusz Rompca, dyrektor SP nr 1 im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie.

Zarządcą obiektu nie została szkoła, ale przy okazji jego otwarcia decyzja na użytkowanie hali powędrowała na ręce dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki.

  • Tak naprawdę na hali widowiskowo-sportowej już w okresie zimowym nie byliśmy pomieścić wszystkich naszych aktywności, nie mówiąc o kolejnych grupach chętnych do korzystania z obiektu - mówi Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

W trakcie budowy nowej hali zamontowano nową instalację fotowoltaiczną oraz zbudowano nową kotłownię.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24