22.12.2018 14:35 1 Kwt/pomorskie.eu

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów Pomorza już rozdane

Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska/pomorskie.eu

Ponad 860 najzdolniejszych uczniów z Pomorza otrzymało stypendia marszałka. W tym roku szkolnym wyróżniono uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W poniedziałek (17 grudnia) w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Spośród ponad 2 tysięcy zgłoszeń wybrano 869 stypendystów na rok szkolny 2018/2019.

Gratulujemy wszystkim stypendystom, choć wybór był bardzo trudny. Nie spodziewaliśmy się, że zgłoszeń będzie aż tyle - mówi dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Adam Krawiec. – Cieszy to, że mamy tak wielu zdolnych uczniów i że możemy nagrodzić ich pracę.

Pomoc stypendialna finansowana jest z budżetu województwa oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Nagrody otrzymali między innymi najwybitniejsi uczniowie z Pomorza oraz kilkakrotni laureaci olimpiad i konkursów, którzy otrzymają od 200 d0 300 złotych miesięcznie przez 10 miesięcy. Ponadto przyznano trzy Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego po 2 tys. zł za unikatowość oraz liczbę osiągnięć. Pomoc finansowa powędruje również do osób, które osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, m.in. średnia ocen ucznia: co najmniej 5,5 dla szkoły podstawowej i gimnazjum oraz co najmniej 5 dla szkoły ponadgimnazjalnej.

Nagrody otrzymali także najlepsi uczniowie szkół zawodowych na Pomorzu oraz zespoły, które wspólnie przygotowują uczniowskie projekty.

To nowa kategoria, chcemy w ten sposób nagradzać również umiejętność pracy w zespole i tworzenia unikatowych rzeczy – mówi dyrektor Krawiec

W sumie, przyznano wsparcie dziewięciu zespołom, w których jest 21 uczniów. Łącznie w tym roku szkolnym przyznano 869 stypendiów o wartości ponad 2,37 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24