18.12.2018 14:37 0 PM/Norda FM

Powstaje klub, w którym mieszkańcy będą sobie pomagać

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Zabytkowy budynek przy rynku zaczął się przeistaczać, a raczej pustoszeć, bo mieszczące się tam przez lata referaty urzędu miasta przeniosły się do drugiego budynku przy ul. 1 maja.

Pustka w ratuszu jednak nie zagościła na długo, bo już ruszyły prace, by na parterze stworzyć Klub Integracji Społecznej. Ma być to nowe, tętniące życiem centrum spotkań mieszkańców, animowane przez zespół Stowarzyszenia Port i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Całość już zaczyna się tworzyć. Zawiązał się m.in. „Klub fachowca”, który utworzyli panowie z sąsiedztwa Ratusza, a który pomorze w adaptacji ratuszowych pomieszczeń.

Klub jest skierowany do mieszkańców Pucka, w pierwszej kolejności skoncentrowaliśmy się na osobach, które doświadczają różnych trudności w życiu, ale ponieważ jest to klub integracji są to spotkania dla wszystkich – mówi Monika Chabior, koordynatorka merytoryczna Rewitalizacji Centrum Pucka.

Później klubowicze będą realizowali drobne prace remontowe, wezmą udział także w szkoleniach, co ma zaowocować poprawą ich sytuacji zawodowej.

Pierwsi mieszkańcy z klubu integracji mają zacząć korzystać już przed świętami. Klub będzie podejmował m.in. działania związane z aktywizacją osób niepracujących. Będzie w nim dostępna pomoc doradców, psychologa, urzędować będą także animatorzy i terapeuci zajęciowi.

Planujemy spotkania dla rodziców z małymi dziećmi i też klub seniora, gimnastykę dla seniorów czy języki obce na wesoło – dodaje Monika Chabior.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Rewitalizacja Centrum Pucka”. Klub Integracji Społecznej funkcjonować będzie na parterze budynku ratusza do czasu powstania Puckiego Centrum Wsparcia, które ma się mieścić przy ul. Pokoju 8.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...