16.12.2018 14:30 2 raz

W Kniewie woda płynie w nowym wodociągu

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Mieszkańcy miejscowości Kniewo już mogą się podłączać do nowej sieci wodociągowej. Jest to kolejny efekt współpracy PEWIK Gdynia i gminy Wejherowo.

Jak poinformowali urzędnicy z gminy Wejherowo, z końcem listopada dokonano odbioru odcinka wodociągu w Kniewie. W ramach inwestycji powstało ponad 740 metrów sieci uzbrojonej w pięć hydrantów.

Bezpośrednio po wykonaniu sieci wodociągowej zrealizowano budowę drogi w technologii płyt IOMB na odcinku o długości 400 metrów – relacjonują przedstawiciele gminy. – Droga została odebrana i oddana do użytku. Na podstawie wniosków mieszkańców Kniewa, gmina Wejherowo wykonała opracowanie projektowe na budowę wodociągu oraz utwardzonej drogi.

W ramach partnerstwa z gminą PEWIK Gdynia poniósł w całości koszty budowy wodociągu w kwocie niemal 116 tys. zł. Z kolei zakres drogowy kosztował 224 948 zł, z czego gmina pozyskała 88 596 zł w ramach dotacji na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych z Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku.

Nowa sieć jest już dostępna i można się do niej podłączać – zachęcają urzędnicy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24